Pamoka apie augalus

Norėdami pagilinti žinias apie artimiausioje aplinkoje esančius augalus, 1c, 1d ir 1a klasių mokiniai lapkričio mėnesį apsilankė Panevėžio kraštotyros muziejuje. Ten dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip augalai užvaldė pasaulį?“. Pirmiausia mokiniai sužinojo, kokia buvo pirmoji gyvybė žemėje, pirmieji augalai, iš ko mokslininkai apie juos sužinojo. Paskui stengėsi nuotraukose atpažinti medžius ir krūmus, gėles ir žoles. Patys nulipdė savo sugalvotą augalą. Tada pasidalino į grupes ir atliko visiems labai patikusias užduotis - duotiems augalams atrinko jų sėklas, bandė iš kvapo atpažinti augalus. Nesunkiai pavyko atpažinti citriną, mėtą, o štai levandą ir pušį atpažinti nebuvo taip paprasta.

Mokytoja Elena Adamavičienė

Skaityti daugiau: Pamoka apie augalus

Pirmoji ekskursija

pasvalys1c ir 1d klasės lapkričio 14 dieną surengė pirmąją išvyką. Kelionės tikslas- Pasvalys. Pasvalio krašto muziejuje abi klasės dalyvavo edukacinėse programose.

1c klasė programoje „Spalvos ir spalvutės“ sužinojo apie dažų gaminimą senovėje, kokias spalvas išgaudavo iš augalų. Pravėrę kuparą bandė atpažinti įvairiaspalvius audinius, siuvinius. Išmargintų keramikos dirbinių spalvas lygino su žemės spalvomis. Patys spalvino tautinį kostiumą.

Skaityti daugiau: Pirmoji ekskursija

Nuostabi kelionė į Trakus

trakai1Spalio 13 d. penktadienis, 8d klasės kelionės maršrutas: Panevėžys – Trakai – Panevėžys.

Ankstų penktadienio rytą visa klasė susirinkome mokyklos foje ir laukėme atvykstančio autobuso. Į autobusą įlipome džiaugsmingi ir pilni energijos. Visi laukėme to momento kai išvysime tą didingą, įvairiais pasakojimais apipintą Trakų pilį, kai sužinosime kibinų atsiradimo istoriją. Atrodo važiavome nemenką atstumą iki Trakų, bet laikas nesuvaldomai greit prabėgo ir po kelių valandų važiavimo, tikslas buvo pasiektas.

Leiskimės į įvairių kvapų, įspūdžių ir nuotykių kelionę!

Skaityti daugiau: Nuostabi kelionė į Trakus

Apie Vėlines

velinesVėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Ar žinome kaip turime elgtis tokią dieną? Kokie lietuvių papročiai šią dieną? 2a klasės mokiniams buvo smalsu žinoti viską, todėl spalio 27 d. jie turėjo netradicines pamokas Panevėžio kraštotyros muziejuje. Pamokų metu muziejaus darbuotoja supažindino su Vėlinių šventės sakralumu, papročiais, papasakojo apie senovės amatą - žvakių liejimą. Išklausę daug įdomios ir naudingos informacijos mokiniai galėjo žinias įtvirtinti atsakydami į darbuotojos paruoštus klausimus ir pasigamindami savo žvakutę.

2a klasės mokytoja Renata Radzevičienė

Skaityti daugiau: Apie Vėlines

Pas mūsų kaimynus

Gegužės 18 d. 4d ir 1c klasės mokiniai išvyko į pažintinę kelionę po Pasvalio miestą. Pirmiausia susipažinom su Pasvalio krašto muziejumi ir dalyvavom edukacinėje programoje „Slaptoji lietuviška mokykla“. Vaikus pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur jau laukė daraktorius. Čia vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė draudžiamas lietuviškas knygas, rašė žąsies plunksnomis ant doskelių, patys pasisiuvo tetradkas. Reikėjo būti atsargiems – kiekvieną akimirką galėjo įsiveržti piktas žandaras ir visus išvaikyti. Žandaro pasirodymas, sulojus šunims, buvo netikėtas ir įsimintinas. Bet vaikai tam jau buvo pasiruošę – jie sugebėjo apgauti žandarą, išgelbėti lietuviškas knygeles ir savo tetradkas. Vėliau vaikų laukė pažintinė ekskursija po Pasvalį: karstinė įgriuva mieste, Žalsvasis šaltinis – giliausias Lietuvoje urvas, Girnų muziejus ir nuotykiai Smegduobių parke. Ši diena praleista kelionėje prabėgo greitai ir prasmingai.

Violeta Mažutienė, 4 d mokytoja

Skaityti daugiau: Pas mūsų kaimynus