Edukacinės pamokos Žaliūkuose

siauliai1Rugsėjo 18 d. 2c ir 2d klasių mokinukai keliavo į Šiaulius. Žaliūkių malūne dalyvavo edukacinėse pamokose, kuriose susipažino su žmonių gyvenimu praeityje.

2d klasės mokiniai edukacinėje programoje „Piemenėlių vargai ir pramogos“ susipažino su kerdžiumi, kuris  papasakojo įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Parodė, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai iš medžio žievės - mediniai lumzdeliai, skudučiai, švilpynės, galėjo jais paraliuoti. Vaikams patiko ir tradiciniai piemenėlių žaidimai: paslėptų daiktų ieškojimas, muštukas. Galiausiai buvo ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Ne vienas panoro ir pakartoti. Šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.

Skaityti daugiau: Edukacinės pamokos Žaliūkuose

1c ir 1d klasių išvyka į Anykščius

Tęsdami gimtojo krašto pažinimą 1c ir 1d klasės mokiniai gegužės 23 dieną išvyko į Anykščius. Liūtimi prasidėjęs rytas nesumažino noro keliauti. Pirmiausia pirmokai aplankė antrąjį pagal dydį Lietuvos riedulį Puntuką. Apkabindami akmenį, vaikai patikrino jo dydį. Tada visi pasuko į lajų taką ir grožėjosi Anykščiu šileliu. Toliau maršrutas pasuko į „Cosmos“ paukščių taką. Čia esančiame veidrodžių kambaryje visi galėjo pasijusti beribiame kosmose, iš arti susipažinti su žvaigždėmis.

Skaityti daugiau: 1c ir 1d klasių išvyka į Anykščius

Pamokos Naisiuose

naisiaiKovo 25 diena yra vadinama Blovieščiai - gandro šventė. Apytikriai šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai. Po žiemos parskridęs gandras yra artėjančio pavasario simbolis. Prasideda šiltasis metų laikotarpis. Taigi, gražus laikas kelionei.

Būrys aktyviausių mokyklos mokinių drauge su mokytojomis išvyko pavasario pasitikti į Naisius. Tą dieną pamokos vyko netradicinėje aplinkoje. Su istorija susipažinome muziejuje. Vėliau išėję į Saulės aikštę mokiniai sprendė kryžiažodžius, ieškojo atsakymų, kas nukalė saulę ir užkėlė ją į dangų, o kas Saulės vyras? Naisių mokyklos istorijos mokytoja Laura padėjo atsakyti į visus klausimus, supažindino su baltų dievais, legendomis. Džiaugėmės gamta, stebėjome inkilų įvairovę. Pasirodo, inkilėliuose gali gyventi net boružės.

Skaityti daugiau: Pamokos Naisiuose

Edukacija J.Masiulio knygyne

masiulioPirmąją gegužės savaitę 1a ir 1c klasės mokiniai lankėsi J.Masiulio knygyne. Čia jie dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo raidės iki knygos“. Mokiniai sužinojo knygyno istoriją, susipažino su rašto atsiradimu, pirmosiomis knygomis. Daugelis jau buvo girdėję apie Brailio raštą, todėl bandė perskaityti šiuo raštu užrašytą žodį. O M.Mažvydo „Katekizmas“ vaikams atrodė lyg parašytas su klaidomis.

Skaityti daugiau: Edukacija J.Masiulio knygyne

Pamoka apie augalus

Norėdami pagilinti žinias apie artimiausioje aplinkoje esančius augalus, 1c, 1d ir 1a klasių mokiniai lapkričio mėnesį apsilankė Panevėžio kraštotyros muziejuje. Ten dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip augalai užvaldė pasaulį?“. Pirmiausia mokiniai sužinojo, kokia buvo pirmoji gyvybė žemėje, pirmieji augalai, iš ko mokslininkai apie juos sužinojo. Paskui stengėsi nuotraukose atpažinti medžius ir krūmus, gėles ir žoles. Patys nulipdė savo sugalvotą augalą. Tada pasidalino į grupes ir atliko visiems labai patikusias užduotis - duotiems augalams atrinko jų sėklas, bandė iš kvapo atpažinti augalus. Nesunkiai pavyko atpažinti citriną, mėtą, o štai levandą ir pušį atpažinti nebuvo taip paprasta.

Mokytoja Elena Adamavičienė

Skaityti daugiau: Pamoka apie augalus