Įdomi kelionė

kaunasKaip ir kiekvieną rudenį 3c ir 3d klasės suplanavo pažintinę ekskursiją po Lietuvą. Šį kartą nusprendė vykti į Kauną. Vytauto Didžiojo Karo muziejuje trečiokai dalyvavo dvejose edukacinėse programose: „Jaunasis karvedys“ ir „Kaip senovėje kariauta“. Susipažino su didinga Lietuvos praeitimi. Aplankė Lietuvos šimtmečiui paminėti sukurtą skulptūrą „Laisvės karys“, Kauno pilį, kitus žymius senamiesčio objektus. Kelionę baigė „Curiocity“ edukaciniame pramogų centre.  Interaktyviose aplinkose mokiniai turėjo galimybę susipažinti, išbandyti ir tyrinėti daug naujų dalykų apie įvairias profesijas, juos supantį pasaulį ir save pačius.

Mokytojos D. Šniuikienė, D.Tindžiulienė

Skaityti daugiau: Įdomi kelionė

Kur gyvena gyvūnai?

Saulėtą spalio 18 dieną 1d klasė dalyvavo Gamtos namų edukacinėje programoje ,,Mano mažasis augintinis“. Užsiėmimo metu ne tik susipažinome su populiariausių namuose auginamų gyvūnėlių priežiūra, bet ir, pasiskirstę grupelėmis, turėjome įrengti būstus. O gal kada nors ir pačiam savo namuose reikės tai padaryti? Juk kaip smagu žinoti ir mokėti tinkamai pasirūpinti savo augintiniu.

1d klasės mokytoja Dalė

Skaityti daugiau: Kur gyvena gyvūnai?

Ruduo Anykščiuose

anyksciaiSpalio 2 d. 2a ir 2 b klasių mokiniai keliavo po Anykščius ir jų apylinkes. Ekskursija prasidėjo Anykščių šilelyje. Vaikščiodami Lajų taku antrokai ne tik grožėjosi rudens vaizdais, bet ir turėjo galimybę iš arti pamatyti medžius, juos palyginti. Puntuko akmuo visus nustebino savo dydžiu, o išgirsta legenda paskatino ieškoti velnio delno atspaudo. Laimės žiburio istorija nustebino drąsa, pasiaukojimu dėl kitų gerovės. Antrąją kelionės dalį mokiniai praleido Arklio muziejuje. Visi susipažino su muziejaus ekspozicija. Išklausę gido pasakojimų, sprendė įvairias užduotis. O kokia kelionė be pramogų! Daug džiaugsmo patyrė jodinėdami žemaituku arba poniu, supdamiesi ir žaisdami.Vėlyvą popietę kupini įspūdžių grįžo į namus.

Mokytojos Violeta Mažutienė ir Edita Luomanienė

Skaityti daugiau: Ruduo Anykščiuose

Pirmoji kelionė

stumbraiSpalio 8 d. rytą 1 b klasė išsiruošė į savo pirmąją ekskursiją. Keliavome į Krekenavos lankytojų centrą. Iš apžvalgos bokšto apžvelgėme Krekenavos apylinkes, pasigrožėjome rudenėjančia gamta. Po to turėjome edukacinę pamoką „Pojūčiai gamtoje“. Vaikai išbandė įvairius pojūčius, kuriuos galima pajusti gamtoje: medžio lovą, natūralius muzikinius instrumentus, įvairių gamtinių medžiagų pojūtį rankomis, garsų gaudyklę. Natūralų masažą išbandė net lydėjusios mamos. Programa baigėsi natūralios arbatos gėrimu lauke. Vaikai turėjo užduotį, atspėti iš kokių žolelių išvirta arbata. Geriausiai šią užduotį sekėsi atlikti lydėjusioms mamoms. Pasitikrinę savo pojūčius, patraukėme į Pašilių stumbryną. Čia jau laukė girių galiūnai – stumbrai. Mums nusišypsojo laimė pamatyti didelę kaimenę stumbrų. Pasigrožėję stumbrais, nužingsniavome pažintiniu taku. Susipažinę su Pašilių miške gyvenančiais gyvūnais ir paukščiais, pavargę, bet linksmi grįžome namo.

Mokytoja Jūratė Žiaugrienė

Skaityti daugiau: Pirmoji kelionė

Edukacinės pamokos Žaliūkuose

siauliai1Rugsėjo 18 d. 2c ir 2d klasių mokinukai keliavo į Šiaulius. Žaliūkių malūne dalyvavo edukacinėse pamokose, kuriose susipažino su žmonių gyvenimu praeityje.

2d klasės mokiniai edukacinėje programoje „Piemenėlių vargai ir pramogos“ susipažino su kerdžiumi, kuris  papasakojo įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Parodė, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai iš medžio žievės - mediniai lumzdeliai, skudučiai, švilpynės, galėjo jais paraliuoti. Vaikams patiko ir tradiciniai piemenėlių žaidimai: paslėptų daiktų ieškojimas, muštukas. Galiausiai buvo ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Ne vienas panoro ir pakartoti. Šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.

Skaityti daugiau: Edukacinės pamokos Žaliūkuose

Pradžia