Netradicinės veiklos

Netradicinės veiklos tampa vis populiaresnės. Mokytojai organizuoja mokymąsi taip, kad mokiniams patiktų mokytis, jie galėtų pritaikyti žinias praktiškai ir prisitaikyti prie sparčiai kintančio gyvenimo. Kelionių, susitikimų metu sudaromos sąlygos pakeisti įprastą gyvenimo ritmą, paįvairinti bendravimo erdvę, susipažinti su profesionalų sukurtais kultūros ir meno, etnokultūros produktais. Edukacinių pamokų metu mokiniai dirba neįprastoje aplinkoje, susipažįsta su įvairių specialybių žmonėmis, praplečia akiratį bei įgyja naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų.

Pamoka teatro klasėje

RopeKovo 31d. mokyklos teatro klasėje vyko atvira pamoka. Logopedė Judita Butkevičienė kartu su 1-ų klasių (a, b, c) mokiniais, lankančiais logopedines pratybas, parengė ir suvaidino spektakliuką pagal pasaką „Ropė“. Šiam vaidinimui vaikai labai ruošėsi: kartu su logopede skaitė pasaką, aptarinėjo jos veikėjus, pasiskirstė vaidmenimis bei dalyvavo repeticijose. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti gražios dailės mokytojos Ramunės Mataitienės dekoracijos. Na, o lietuviško kaimo buitį padėjo perteikti Nijolės Kulikauskienės rankų darbo dirbiniai bei senoviniai įrankiai. Žinoma, didžiulė padėka šauniesiems tėveliams, papuošusiems savo vaikus „šuniuko“, „ropės“, „senelio“ ir „peliukų“ kaukėmis. Logopedė vaidinimo metu tapo knygučių fėja, pakvietusi visus į pasakos karalystę. Žaismingas eiliuotas tekstas padėjo mokiniams įsijausti į savo vaidmenį, patirti gerų emocijų.

Skaityti daugiau: Pamoka teatro klasėje

Pamokos, skirtos meilei

Vasario 14 d. humanitarinių mokslų mokytojų metodinė grupė organizavo integruotas pamokas septintų klasių mokiniams. Jos buvo skirtos meilei, draugystei. Norėjosi, kad būtų ugdomos vertybinės nuostatos: pagarba, savitarpio supratimas, atjauta. Į bendrą veiklą įsijungė ir dailės, technologijų mokytojai.

Mokiniai buvo suskirstyti į atskiras grupeles, kuriose vyko užsiėmimai. Mokytojo Broniaus grupė pildė žemėlapius žymėdami geografines vietoves, susijusias su romantiškiausiais pasaulio kraštovaizdžiais, kūrė video medžiagą. Mokytojos Rmunės dailininkai paruošė asmenukių sieną, sulaukusią didelio dėmesio. Mokytojas Bronius su būriu darbštuolių kūrė suvenyrus. Tą dieną visoje mokykloje sklandė mokytojos Dalios grupelės kepamų sausainukų kvapas. Koridoriuose ir teatro klasėje šurmuliavo repetuojantys aktoriai. Jie drauge su mokytoja Daiva ir meno vadovu Gintaru ruošė istorinį spektaklį apie Valentiną. Pertraukos metu spektaklį mokiniai galėjo pažiūrėti kelis kartus. Aktoriai, žinoma, sulaukė plojimų. Mokytoja Zita su būreliu ruošė dovanėles draugui, diskutavo apie jų prasmę ir vertę, rašė vieni kitiems šiltus laiškelius.

Skaityti daugiau: Pamokos, skirtos meilei

Saulėgrįžos ratu

krastotyra1Štai ir apsukom metų ratą. Viliamės, galgi šiek tiek turtingesni tapom pažinimu, gerumu, vieni kitų atjauta. Artėja metų šventės. Pats Kalėdų vardas, atėjęs pas mus per visą Europą nuo lotyniškų Kalendų, atsinešęs kartu kalendoriaus vardą reiškia pilną visų metų darbų, skolų ir visokių kitokių reikalų apskaitą. O kokios tradicijos jas lydi? Apie tai 4a, 6c, 7c ir 7d klasių mokiniai sužinojo arba pasitikrino savo žinias Kraštotyros muziejuje vykstančioje edukacinėje programoje „Saulėgrįžos ratu“. Muziejus, pasipuošęs šioms šventėms, laukė atvykstančiųjų.

Skaityti daugiau: Saulėgrįžos ratu

Projektų diena - smalsučiams

 

pr projektaiPaskutinę lapkričio savaitę visose „Vyturio“ progimnazijos pradinėse klasėse vyko Projektinės dienos. Kiekviena klasė rengė projektus atskirai, jai patogiu laiku.

Pirmokų tema – „Sveika mityba“. Visa veikla buvo susijusi su sveika gyvensena. Sveikatos priežiūros specialistė Vida Verbickienė ant muliažo demonstravo, kaip reikia taisyklingai valytis dantis. Kiekvienas mokinys mokėsi praktiškai. Mokiniai vykdė draugų apklausą, kokį maistą dažniausiai valgo valgykloje. Mokėsi apklausos duomenis sužymėti diagramoje. Sužinojo, kurių produktų reikia valgyti dažniau, kurių saikingai. Projekto rezultatas - grupėje iš reklaminių žurnalų iškarpų pagaminta mitybos piramidė ir teisingai sugrupuoti maisto produktai.

Skaityti daugiau: Projektų diena - smalsučiams

Svečias iš Prancūzijos

5Ketvirtadienį, 7b klasės anglų kalbos pamokoje, pas mokytoją Vitaliją apsilankė svečias iš Prancūzijos. Mes turėjom progą pasivaržyti protmūšyje apie šią šalį ir užduoti įvairių klausimų. Vaikinas papasakojo ne tik apie Paryžių ir kitas garsias vietas, bet ir apie žurnalistikos mokslus ir mokyklas Prancūzijoje. Ar žinojote jog ten pietų pertrauka trunka net 2h?!

Galėjom bendrauti angliškai ir gilinom žinias. Tikimės, kad tokios pamokos džiugins dar ne kartą, nes tai linksma, naudinga ir labai įdomu.

7b klasės mokinė Elžbieta

Skaityti daugiau: Svečias iš Prancūzijos

Antrokai jau moka plaukti

„Vyturio“ progimnazijos 2a, 2b ir 2c klasių mokiniai rugsėjo – spalio mėnesiais dalyvavo projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2016“. „Žemynos“ progimnazijos baseine mokiniai pratinosi prie vandens aplinkos, mokėsi sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, atlikti šuoliukus į vandenį. Per 15 pamokų didžioji dalis mokinių išmoko nuplaukti 25 m nugara ar krauliu be pagalbinės priemonės. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai vasaros maudynėms vandens telkiniuose jau pasiruošę.

Mokytojos Vita, Gražina, Ingrida

Nulipdėme angelus

angelArtėjant pačioms gražiausioms metų šventėms, vis dažniau pagalvojame apie mielas dovanas. Taigi, 3b klasės mokiniai sugalvojo savo šeimos nariams padovanoti angelus. Vykome į keramikos studiją ir dalyvavome edukacinėje programoje ,,Angele man skirtasis...“. Angelus kūrėme virveliniu keramikos būdu iš baltojo molio. Edukacinėje pamokoje ne tik gaminome angelus, bet ir sužinojome daug įdomybių apie keramiką ir jos darbus, apie molį, kuris randamas ir Lietuvoje, ir kitose šalyse. Taigi, ši edukacinė programa buvo ne tik įdomi, bet ir informatyvi.

mokytoja Dalė Jurgaitienė

Skaityti daugiau: Nulipdėme angelus

Šiauliai ne tik šokolado miestas

SiauliaiSaulėtą ir dar pakankamai šiltą rugsėjo 30 d. 2b ir 2d klasių mokiniai važiavo į Šiaulius. Norėjo geriau pažinti šį miestą, apžiūrėti jo lankytinas vietas.

Pažintis prasidėjo nuo Šiaulių universiteto bibliotekos. Čia vaikai ne tik apžiūrėjo įvairius jos skyrius, bet matė ir pačią didžiausią Lietuvos knygą, įspūdingąjį Centų kambarį.

Katinų muziejuje rado patį pirmąjį šio muziejaus eksponatą, patį sunkiausią, patį mažiausią, viską matantį katinus, katiną - skeletą. Labai įdomu buvo apžiūrėti šiame muziejuje įsikūrusį mini zoologijos sodą.

Skaityti daugiau: Šiauliai ne tik šokolado miestas

Pradžia

15 vidurinė mokykla Skaityti daugiau >>>

Istorijos akimirkos nuotraukose:

1980-1989>>>

1990-1995>>>

Branda

„Vyturio" vidurinė mokykla  Skaityti daugiau >>>

Istorijos akimirkos nuotraukose:

1995-2000 >>>

2000-2010 >>>

Dabartis

„Vyturio" progimnazija  Skaityti daugiau >>>