Mes – Studfeste

karjera2Spalio 25 d. 8a klasei, kaip ir daugumai to amžiaus mokinių, visi keliai vedė į Kauno Žalgirio areną, kurioje vyko „Studfestas“ - didžiausias karjeros festivalis Lietuvoje, sukvietęs daugiau nei puspenkto tūkstančio moksleivių po vienu stogu.

Mūsų progimnazijos mokiniai klausėsi žinomų, sėkmingą karjerą kuriančių pranešėjų, tiek mokslo, tiek žiniasklaidos, tiek verslo ir kariuomenės atstovų. Dalis jų kalbėjo apie tai, kaip svarbu renkantis karjerą, nesiblaškyti ir aiškiai, žinant ko nori, žengti norimo tikslo link. Kiti gi akcentavo, kad tik savęs pažinimas per įvairias veiklas ir savo galimybių, gebėjimų išbandymą, jiems leido atsidurti ten, kur jie yra šiandien. Kad ir kokie skirtingi buvo pranešėjų pasisakymai, visi jie kalbėjo apie nuolatinį tikslo ar svajonės siekimą, kartais koreguojamą, pasikeitus aplinkybėms, kaupiant gebėjimus, įgūdžius, žinias iš skaitomų knygų, planuojant savo karjeros kelią, išbandant save įvairiose veiklose, tokiose kaip būreliai, savanorystė. Taip pat svarbiu akcentu pranešėjų kalbose buvo pirmosios nesėkmės konstatavimas, teigiant, kad čia visada galima priimti du sprendimus: pirmas – kaltinti kitus ir nieko nebedaryti. Antrasis sprendimas, kurį ir siūlė rinktis pranešėjai – tai prisipažinti klydus, pasimokyti iš to, kas buvo blogai ir kelionės tęsimas kitaip, jau su patirtimi, nepasiduodant, nenuleidžiant rankų ištikus pirmai nesėkmei. Vieni pranešėjai siūlė rinktis pramintus kelius, tik juose ieškant sau tinkamos nišos, neužmirštant parodyti savo išskirtinumą, kiti – priešingai, pasakojo ir savo asmeninėmis istorijomis iliustravo nepraminto kelio bei įdomios, neribojančios galimybių, kelionės vaizdinius.

Skaityti daugiau: Mes – Studfeste

Kasyčių fiesta

kasytesNuo pat ankstyvo ryto mokykloje šypsojomės įvairiausioms kasytėms: visai mažučiukėms uodegėlėms, sudėtingų raštų pynėms, egzotiškiems kaselių bokštams, tautiškoms riestiems... Penktadienį (19 d.) visi pasidabinome kasytėmis, nes įgyvendinome 6d klasės mokinės Gabijos idėją – organizuoti mokykloje Kasyčių dieną.

Per ilgąją pertrauką susirinkusieji I aukšto fojė galėjo pinti ir pintis kaseles, dalyvauti įvairių nominacijų kasyčių konkursuose, nusifotografuoti „portrete“. Džiaugiamės, kad tiek daug bendruomenės narių dalyvavo nuotaikingame kasyčių dienos renginyje. Dėkojame mamytėms už sukurtas pačias nuostabiausias kasyčių šukuosenas, dalyviams už puikią nuotaiką, Komisijos nariams – Mokinių tarybai už kūrybišką vertinimą ir sveikiname renginio nominantus, pelniusius šias nominacijas: „Ilgakasė“, „Tautiškiausia kasytė“, „Ežiukas rūke“, „Sprogimas“, „Stilingoji kasytė“, „Mažasis uodegiukas“.

Skaityti daugiau: Kasyčių fiesta

Erasmus projekte

Vyturiečiai novatoriškame Erasmus+ projekte

ErasmusSpalio 4-8 d. mūsų progimnazijos 8c klasės mokiniai Erika Jusipenkaitė ir Pijus Dapkus dalyvavo „Erasmus+“ programos finansuojamo projekto „Media Literacy and Critical Thinking in Youth work“ (liet. „Medijų raštingumas ir kritinis mąstymas jaunimo veiklose“) penkių dienų mokymuose Antalieptėje. Čia išbandė įvairius metodus, lavinančius kritinį mąstymą, medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius.

Skaityti daugiau: Erasmus projekte

Jaunieji aktoriai

Jaunieji aktoriai - darželinukams

teatras1Ikimokyklinio ugdymo įstaigose lopšeliuose – darželiuose „Žilvinas“ ir "Žibutė" vyko renginiai „Švarios rankytės - sveikas vaikutis“, skirti Pasaulinei rankų plovimo dienai. Į šiuos renginukus vyko „Vyturio“ progimnazijos teatro studija „Vyturys“. Jaunieji aktoriai pristatė spektakliuką „Švarios rankytės“, kuris pamokė mažuosius žiūrovus, kaip reikia teisingai plauti rankytes. Mažieji žiūrovai labai džiaugėsi, pamatę pasakų personažus: tigriuką, zuikį, mešką ir kitus, su kuriais šoko, dainavo, žaidė ir kartu mokėsi teisingai plauti rankytes. Visi smagiai leido laiką ir sutarė susitikti dar ne kartą.

Meno vadovas Gintaras Petraitis

Skaityti daugiau: Jaunieji aktoriai

Linksmi marškinėliai

… ir marškinėliai tapo linksmesni

marskineliaiSpalio 3d.į pirmąjį šių mokslo metų šeimų vakarą, vykusį bibliotekoje, susirinko knygų draugai ir mėgstantys kurti rankdarbius. Išgirdome vienos iš naujausių knygų Icchoko Rudaševskio „Vilniaus geto dienoraštis“ istoriją, klausėmės jautraus ir filosofiško Shel Silverstein knygos pasakojimo „Dovanų medis“, stebėjome autoriaus sukurtas iliustracijas.

Antroji vakaro dalis buvo skirta rankdarbiams. Dailės mokytoja Ramunė pamokė ir kiekvienam patarė, kaip žaismingai tekstilės dažais pasipuošti atsineštus marškinėlius. Netrukus ant marškinėlių ėmė ryškėti grybukai, varniukai, pelytės, širdelės, zuikučiai, laumžirgiai ir kiti šilumos ir meilės kupini paveikslėliai.

Skaityti daugiau: Linksmi marškinėliai