Paulius - naujas mokyklos mokytojas

pauliusBirželio 15 d. šventiniame renginyje Kotrynos bažnyčioje pristatyti nauji projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyviai. Nuo rugsėjo į pokyčius įsitrauks 21 mokykla iš visos Lietuvos ir 25 jose dirbsiantys „Renkuosi mokyti!“ mokytojai. Jie drauge su mokykloje suburta pokyčio komanda sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę.

Mūsų mokyklos komanda pasitiko etikos mokytoją  Paulių Narušį, kuris nuo rugsėjo 1 d. dirbs "Vyturio" progimnazijoje.

 

 

Skaityti daugiau: Paulius - naujas mokyklos mokytojas

Svarbu vienodas supratimas

O. KaroblieneVasario 22-23 dienomis mentorė Oksana Karoblienė dalyvavo mokymuose ,,Pamokos planavimas ir organizavimas“, kuriuose lektorė Indrė Stakėnienė supažintino, kaip dirbama su "Renkuosi mokyti –mokyklų kaitai“ mokytojais planuojant ir organizuojant pamokas. Mokymų tikslas - pagalba pradedančiam pedagogui, kad tiek jis, tiek mentorius turėtų venodą supratimą, nes labai sunku bendradarbiauti, kai apie tą patį dalyką turime skirtingą žinojimą.

Lektorė Vitalija Bujanauskienė, UŠC direktorė, mentorius mokė pamokos stebėjimo, vertinimo, efektyvaus grįžtamojo ryšio teikimo. Tema labai aktuali, nes efektyvaus, vedančio į mokymąsi grįžtamojo ryšio teikimas yra itin svarbus tiek pradedančiam mokytojui, kurio vedamas pamokas stebi mentorius, tiek ilgametę patirtį turinčiam pedagogui, tiek mokiniui, dirbančiam pamokoje.

Pokyčiai ateina besimokant

Balandžio 4 d. projekto mokytojos: Renata Radzevičienė, Daiva Vadlugienė, Kristina Žvirblenė, ir mentorė Oksana Karoblienė kartu su lektore Dovile Čiškauskaite mokėsi aktyvaus mokymosi metodų, padedančių pamokoje veikti įdomiai, kūrybiškai, mokiniui mokantis ir atrandant savarankiškai.

Balandžio 5 d. mentorė Oksana Karoblienė gilino žinias psichologo, Koučingo konsultanto, Švietimo lyderystės konsultanto Audriaus Matiuko mokymuose ,,Mentorystė ir koučingas“. Mokymų metu mokytąsi, kaip padėti pradedančiajam mokytojui pačiam įvardinti savo sunkumus, problemas, kad jis ne tik gebėtų įvardinti, bet ir pats surastų sprendimo būdą (-us).

Vasario 23 d. mokymai

Mokausi – vadinasi, tobulėju!

 

seminare1Didžiąją gyvenimo dalį žmogus praleidžia besimokydamas. Ne išimtis ir mokytojai, kuriems moksleivių atostogos kaip tik palankus laikas tobulinti dalykines kompetencijas, stiprinti turimus gebėjimus, įgyti naujų žinių. Turėdami tokių tikslų ,,Vyturio“ progimnazijos mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai 2018 m. vasario 23 d. rinkosi į seminarą „Įtraukiojo ugdymo samprata“ „Vyturio“ progimnazijoje pagal MTC projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“, kuriuos vedė Šiaulių universiteto doc. dr. Lina Miltenienė.

Skaityti daugiau: Vasario 23 d. mokymai