Vasario 23 d. mokymai

Mokausi – vadinasi, tobulėju!

 

seminare1Didžiąją gyvenimo dalį žmogus praleidžia besimokydamas. Ne išimtis ir mokytojai, kuriems moksleivių atostogos kaip tik palankus laikas tobulinti dalykines kompetencijas, stiprinti turimus gebėjimus, įgyti naujų žinių. Turėdami tokių tikslų ,,Vyturio“ progimnazijos mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai 2018 m. vasario 23 d. rinkosi į seminarą „Įtraukiojo ugdymo samprata“ „Vyturio“ progimnazijoje pagal MTC projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“, kuriuos vedė Šiaulių universiteto doc. dr. Lina Miltenienė.

Skaityti daugiau: Vasario 23 d. mokymai

Mokymai su dr. Coleen Jackson

ColenGruodžio 7-8 d. mokyklos direktorė Vitalija Dziuričienė ir pavaduotoja ugdymui Skirmunda Martinonienė dalyvavo projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ mokyklų vadovų mokymuose su švietimo eksperte iš Didžiosios Britanijos dr. Coleen Jackson. Mokymų metu didžiausias dėmesys skirtas mokyklos direktoriaus kaip lyderio vaidmeniui. Kalbėta apie lyderystės strategijas, lyderiui būdingas savybes, kaip dalyvavimas projekte galėtų padėti joms atsiskleisti.  Svarbu ne tik būti lyderiu, bet ir įgalinti kitus savyje atrasti tokių savybių, sutelkti ir parengti kolektyvą pokyčiams. Pagal šiuolaikinį lyderystės supratimą kiekvienas asmuo, dirbantis švietimo sistemoje ar joje besimokantis, yra potencialus lyderis: tiek mokyklos direktorius, tiek mokytojas, tiek mokinys. Kiekvienas jų atviroje bendradarbiavimo sistemoje gali siūlyti savo idėjas. Taip visi vienas iš kito mokosi. C. R. Jackson pabrėžia, kad lyderiavimas prasideda klasėje.

Skaityti daugiau: Mokymai su dr. Coleen Jackson

Pokyčių komandos mokymai

Spalio 30-31 d. Mokyklų tobulinimo centre susirinko projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ pokyčių komandos – iš viso beveik 100 mokytojų ir mokyklų vadovų iš visos Lietuvos.
Mūsų mokyklos komanda: direktorė, pavaduotoja ugdymui Skirmunda Martinonienė, skyrių vedėjos Renata Radzevičienė ir Oksana Karoblienė, mokytojos Kristina Žvirblienė ir Daiva Vadlugienė kurs, inicijuos ir įgyvendins pokyčius mokyklos politikoje, kultūroje ir praktikoje, kad kiekvienas vaikas patirtų mokymosi sėkmę.

Mokyklų komandos kūrė plakatą-koliažą, kaip atrodys pokyčio projektą įgyvendinusi ir toliau įtraukiojo ugdymo principais gyvenanti jų mokykla 2025 metais. Pasižiūrėkite>>>
Akimirkos iš mokymų ir mokyklų atstovų atsiliepimai, kokią vertę teikia dalyvavimas projekte. Pasižiūrėkite>>>

Pokyčių paieškose

RM pokytisLapkričio 23 d. mūsų progimnazijoje tęsė pasirengimą pokyčio projektui „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ penkių Lietuvos mokyklų komandos: Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos, Vilniaus Antakalnio progimnazijos, Jonavos R. Samulevičiaus progimnazijos, Vilniaus „Santaros“ progimnazijos, Šiaulių Jovaro progimnazijos komandos. Dirbome drauge, konsultavomės su tyrėjais. Konsultacijos metu kiekviena komanda analizavome savo mokyklos stiprybes, silpnybes, peržiūrėjome mokyklos viziją, misiją, vertybes ir kaip jos dera su įtraukiojo ugdymo siekiais.Taip pat peržiūrėjome mokyklos uždavinius ir tikslus – kaip jie dera su įtraukiojo ugdymo siekiais, išskyrėme labiausiai įtraukiojo ugdymo filosofiją atspindinčius ir jam prieštaraujančius pavyzdžius ir teikėme rekomendacijas.

Skaityti daugiau: Pokyčių paieškose

Vienus išlydim, priimam kitus

renkuosi mokytiJau treti metai esame projekto „Renkuosi mokyti!“ dalyviai. Dvejus metus geografijos mokytojas Bronius Budrys ugdė mokinių žinias ir kompetencijas, keliavo su DofE žygeiviais, dalinosi kylančiomis problemomis ir mokėsi jas spręsti. Įgijęs patirties, išvyko į Vilnių.

Nuo rugsėjo 1-osios projektas vėl įtraukė 14 mokyklų iš visos Lietuvos ir 15 juose dirbsiančių „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ mokytojų. „Vyturio“ progimnazija laukia aštuntosios kartos „Renkuosi mokyti!“ lietuvių kalbos mokytojos Veronikos Butkevičiūtės, nusprendusios prisidėti prie kokybiško mokyklos gyvenimo kūrimo. Sutelkus visą mokyklos bendruomenę stiprinsim mokinių mokymosi motyvaciją, kursim saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką.

Birželio 13 d. mokyklos komanda vyko į šventinį renginį susipažinti su aštuntąją projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ karta.

Skaityti daugiau: Vienus išlydim, priimam kitus

Daugiau straipsnių...

  1. Renkuosi mokyti-mokyklų kaitai