Įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Dofe3Š. m. birželio 21 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 59 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė Ms Claire Lawrence ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė ženklelius.

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos DofE dalyviams Elžbietai Patapaitei, Austinai Pakalnytei ir Dovydui Stražinskui buvo įteikti bronzos ženkleliai. Dalyviai džiaugiasi ir didžiuojasi savo pasiekimais.

Skaityti daugiau: Įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Žygiai – patirtis tau pačiam

Dofe zygisDofE programa – neeilinė, smagi, kupina nuotykių ir atradimų patirtis kiekvienam dalyvaujančiam. Jos metu turi išsikelti sau tikslus ir juos realizuoti, tapti geresniu, tobulesniu nei buvai. Net pusę metų turi save tobulinti trijose srityse, t.y. aktyvi veikla, paslaugos ir įgūdžiai. Ir kai tai baigi, kai jautiesi savimi pasitikintis ir patenkintas nuveiktu darbu, ateina finišo tiesioji – dviejų dienų žygis su DofE žygių vadovu Egidijumi. Žygio metu mums, trims "Vyturio" progimnazijos DofE programos dalyviams: Elžbietai, Austinai ir Dovydui (galite patikėti, juk pradžioje mūsų buvo net 14!) bei palaikančiam draugui Mindaugui buvo visko – ir pykčių dėl paskutinio sausainio, ir džiaugsmų, kai pasiekdavome savo numatytą vietą.

Skaityti daugiau: Žygiai – patirtis tau pačiam

Žygis "Laisvės vardan"

laisves vardanPenktus metus rengiamas žygis „Laisvės vardan“, kurio metu žygeiviai aplanko laisvės kovų vietas Rokiškio rajone ir pamini 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. 2018 m. kovo 10 d. žygyje dalyvavo Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos DofE vadovė Rasa Kuprytė ir programos dalyvis Rokas Kaminskas, 7c klasė.

Skaityti daugiau: Žygis "Laisvės vardan"

DofE vadovų regioninė konsultacija

DOFEBalandžio 27 d. progimnazijos DofE vadovai buvo pakviesti į tarptautinės Edinburgo hercogo apdovanojimų programos regioninę konsultaciją Mažeikiuose Merkelio Račkausko gimnazijoje. Šios konsultacijos tikslas – stiprinti ryšius DofE vadovų bendruomenėje bei pasidalinti gerąją patirtimi, sėkmės istorijomis, gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Edinburgo hercogo apdovanojimų programos regioninėje konsultacijoje mes ne tik sėmėmės patirties, diskutavome ir klausėme pranešimų apie mokinių motyvaciją veikti, praktinę veiklą skirtingo tipo mokyklose, bet ir dalijomės savąją patirtimi – R. Kuprytė skaitė pranešimą konsultacijos dalyviams, pasakojo apie mokinių įtraukimo į DofE programą būdus, aptarė šios programos teikiamus pliusus mokiniams ir mokyklai.

DofE vadovės: Rasa Kuprytė ir Vaida Bakšienė

Skaityti daugiau: DofE vadovų regioninė konsultacija

Žygis Aukštaitijos keliais

batai„Vyturio“ progimnazijos mokiniai, dalyvaujantys DofE projekto ir skautų būrelio veiklose, lapkričio 11d., savo jėgas išbandė „X kilometras“ žygeivių klubo organizuotame žygyje „Aukštaitijos keliais“. Žygį pradėjome nuo dalyvių registracijos ir nuotaikingo zumbos šokio. Šio žygio metu, pasirinkę 26 kilometrų trasą, turėjome galimybę apsilankyti tradicinių amatų centre Upytės kaime, išvydome tūkstantmetę istoriją skaičiuojantį Upytės piliakalnį, kitaip dar žinomą kultinio lietuvių liaudies padavimų personažo – Čičinsko kalno, vardu. Taip pat užsukome į istorines Naujamiesčio karaimų, pakviestų į kraštą dar Vytauto Didžiojo laikais, kapines. Toliau keliavome vaizdingomis Nevėžio upės pakrantėmis, gėrėdamiesi gamtovaizdžiu, orientuodamiesi pagal gautus žemėlapius ir turėdami galimybę geriau pažinti ne tik save, bet ir vieni kitus neįprastoje aplinkoje.

Skaityti daugiau: Žygis Aukštaitijos keliais

Daugiau straipsnių...