Šiuolaikinė pamoka pagal J. Hattie

Šiuolaikinė pamoka pagal J. Hattie. Skaityti daugiau >>>

Projekto įgyvendinimas

Ugdymo plėtotės centro ir Lietuvos progimnazijų asociacijos programos „Progimnazijų patyriminis mokymasis, skatinantis tyrimų rezultatų analizę, vertinimo ir įsivertinimo įrankių panaudojimą, refleksiją ir sklaidą“ įgyvendinimas: patirtis, rezultatai ir perspektyvos >>>

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos konferencija

Š.m. spalio 22 d. pradinių klasių mokytoja Renata Radzevičienė dalyvavo partnerių Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos rengiamoje konferencijoje „Progimnazijų patyriminis mokymasis, skatinantis tyrimų rezultatų analizę, vertinimo ir įsivertinimo įrankių panaudojimą, refleksiją ir sklaidą“. Konferencijos metu stebėjau dvi atviras pamokas 1a klasėje - matematikos pamoką ir 4b klasėje - muzikos pamoką. Tikslas buvo pamatyti įsivertinimo būdus. Pastebėjau, kad kiekvienos pamokos metu mokytojos daug dėmesio skiria vertinimui ir įsivertinimui. Pirmokai puikiai žino kokia spalva kokį įsivertinimą reiškia. Jie jau geba vertinti ir draugus ir patį save, o mokytoja labai kūrybingai panaudoja klasėje augančio paparčio lapą, kuriuo įvertina visų mokinių darbą pamokos metu. Muzikos pamokoje mokinai savo įsivertinimą žymėjo ant natų. Mokykloje naudojami įvairūs vertinimo ir įsivertinimo būdai: įsivertinimo lapai užduočių sunkumui nustatyti, „šviesoforas“ dailės darbams įsivertinti, „oro balionai“, kurie kildami motyvuoja siekti asmeninės pažangos, įsivertinimas „nykščiu“ ir daug kitokių būdų. Įvairiausius vertinimo būdus galima pamatyti kiekvienos mokytojos klasėje. Priemonės reikalingos vertinimui kabinamos ant sienos ir visiems puikiai prieinamos ir matomos. Labai nustebino tai, kad mokinys norėdamas kažko paklausti ar paprašyti pagalbos kelia ne ranką, o raudoną „nykštį“ ir taip kviečiasi mokytoją. Taip pamokoje išvengiama šurmulio ir netrukdoma klasės draugams.

Po pamokų stebėjimo suitikome su mokyklos direktore. Ji supažindino su progimnazija. Jos stipriosiomis pusėmis ir iškylančiomis problemomis. Mokykloje dirba du mokytojų padėjėjai ir viena padėjėja sutrikusio vystymosi vaiko pagalbai. Progimnazijoje yra robotikos klasė, 5-8 klasės turi namų ruošos centrą, kartą per mėnesį mokiniams rengiama penktadieninė diskoteka.

Ir mokytojai mokosi…

mokyt mokosi 2014Panevėžio „Vyturio” progimnazija dalyvauja Lietuvos progimnazijų asociacijos vykdomame projekte „Progimnazijų patyriminis mokymasis, skatinantis tyrimų rezultatų analizę, vertinimo ir įsivertinimo įrankių panaudojimą, refleksiją ir sklaidą“.

Spalio 1d. mūsų progimnazijoje vyko šio projekto kūrybinės partnerystės pažintinis susitikimas, kuriame dalyvavo Panevėžio ,,Vyturio“, ,,Saulėtekio“ progimnazijų, Panevėžio ,,Vilties“ pagrindinės mokyklos, Šiaulių ,,Romuvos“ progimnazijos ir KTU Vaižganto progimnazijos lietuvių kalbos ir užsienio kalbų mokytojai.

Skaityti daugiau: Ir mokytojai mokosi…