Projektas „Kelionė po Švediją“

Dar 2013 m. gegužės mėnesį „Vyturio“ progimnazijos bendruomenė subūrė komandą, kuri siūlė idėjas, kaip kūrybiškai sudalyvauti „Panevėžio – Kultūros sostinės“ renginyje. Dalį sumanymų, gavus finansavimą, pavyko įgyvendinti šiais metais. Gegužės 23 d. visa mokyklos bendruomenė skubėjo į Laisvės aikštę, kur pati organizavo įvairias veiklas ir centrinį renginį „Dovana Švedijai“. Šis mėnuo buvo skirtas iš arčiau pažinti Švediją.Scena įsikūrė šalia  Panevėžio kolegijos laiptų, kur puikavosi „Vyturio“ laivas. Jis  turėjo plukdyti dovanas Švedijai. Vyturiečiai sumanė plukdyti net tik savo, bet ir visų miesto mokyklų, kurios atsiliepė į kvietimą, dovanas. Kokios tos dovanos, sužinosite vėliau.Renginį vedė „Vyturio“ progimnazijos aštuntokas Ignas Stanislovaitis ir mokytojas Ramūnas Masilionis. Iš pradžių ketvirtokės Justina Kazlauskaitė ir Greta Abromavičiūtė iš Vytauto Žemkalnio gimnazijos skaitė švedų poetės Karin Boye eilėraštį ,,Javisst gor det ont“ („Žinoma, kad skauda“) švedų kalba. Tai eilėraštis apie pavasarį.  Merginų švedų kalbos mokytoja Laima Juodgudytė.

Skaityti daugiau: Projektas „Kelionė po Švediją“