Rekomenduojame

Naujos knygos

 

2012/2013 m. m.

Balandis

 

Saja K. Kinivarpų raštai. Kazio Sajos sudaryta ir naujais kūriniais papildyta fantastinių istorijų rinktinė. Devyniolika pasakojimų autorius išdėstęs taip, kad knyga atspindėtų mūsų tautos istorija nuo mitologinių laikų iki atpažįstamų pokario ir nūdienos realijų. Įvairiaspalviai senovės ir mūsų laikus vaizduojantys pasakojimai sukurti su Kaziui Sajai būdingu lengvumu ir humoru.

 

 

Sėkmės istorija: mokymosi veiklos diferencijavimas. 2 klasė
 
Matematikos pamoka „Atstumų matavimas“

 

Sėkmės istorija: mokytojo ir mokinio dialogas.  6 klasė
Technologijos pamoka „Lėkštutės apdaila“

 

Sėkmės istorija: mokymas  mokytis. 8 klasė
Geografijos pamoka „Rusijos išskirtiniai bruožai“

 

Kovas

Landsbergis V. Kaip Zitutė mišką tvarkė. Tai populiarios V. V. Landsbergio knygos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo“ versija mažiesiems skaitytojams – knygelės „Kaip pelytė Zita išgelbėjo mamytę“ tęsinys.
Ši eiliuota pasakaitė apie tai, kaip pelytė Zita, pasitelkusi savo bičiulius – Kirstuką Aloyzą, Gervę Bernadetą ir kitus miško gyventojus – sutvarko prišiukšlintą mišką.

 

 

Vaitkutė N. Vaivorykščių arkos. ŽVILGTELĖK į nepaprastą pasaulį, kuriame prijaukintuose medžiuose gyvena skrajūnai, ateitį spėja pranašai, okeano pakrantėje aitvarus gamina nuotykiautojai, atradimų ieško gudruolės, o požeminėse olose žemsliekiais jodinėja kurmiai...
KELIAUK vieninteliu išlikusiu skraidančiu burlaiviu, kuris gali lėkti greitai kaip mintis, o prireikus – tilpti į mažą stiklinį buteliuką. 
PASIRUOŠK pajusti iš kiekvieno puslapio pulsuojančią magiją, pakilti vaivorykštės arka, pasinerti į kvapą gniaužiančius nuotykius ir stoti į lemiamą gėrio ir blogio kovą, kol iš visa gaubiančios tamsos dar sklinda trupinėlis šviesos...  

 

 

Waugh S. Žmogonai dykrose. Ir vėl laiškas nuo Alberto Pondo! Nuo vaikino, sužinojusio didžiąją Žmogonų paslaptį. Juk jie – stebuklingu būdu atgijusios skudurinės lėlės. Keturiasdešimt metų gyvenę tarp žmonių (bet ne su jais), dabar Žmogonai priversti įsileisti į savo šeimą tikrų tikriausią žmogų...Silvijos Vo skudurinių lėlių charakteriai – ryškūs ir saviti. Kiekvienas trijų kartų Žmogonų šeimos narys skirtingai reaguoja į gyvenimo pokyčius, todėl bent viename iš veikėjų neabejotinai atpažinsi ir save. Bet ar gebėsi išsaugoti Žmogonų paslaptį?

 

 

 

Havukainen A. ir Toivonen S. Keistoji Tato ir Pato sapnų knyga.  Šis be pradžios galo svarbus veikalas supažindina su sapnais ir kitais miego brukalais reikalais. Čia sužinosite, kaip atpažinti apsišaukėlius lovų pardavėjus, kokia turėtų būti akių laiškų vokų padėtis miegant, kokia yra paties geriausio miego žaisliuko anatomija ar kaip nustatyti žaisliukų tankį vienoje lovoje .
Na, atverskime pirmą knygos puslapį ir pažiūrėkim. Čia prasideda šis tas K.E.I.S.T.A... a

 

 

Nopola S ir Nopola T. Pirmyn, Benai Būgnelį. Benas Būgnelis – puikus būgnininkas. Liepinio alėjoje tikrai šaunesnio už jį nerasi! Puodai, šaukštai ir plaktuvai, kėdės, šaukštai ir semtuvai! Tam tata tam – aidi visas namas! Kai nebūgnija, Benas mėgsta ir paiškylauti, ir pažvejoti kanalizacijos šuliny. Visi Beną pažįsta... bet... ne visi jį mėgsta!

 

 

 

Loon P. Siaubų autobusas 2  Mūsų autobusas pilnas smagių istorijų apie žmones ir daiktus, kuriuos jūs mylite: apie tėvelius ir mamytes, močiutes ir mokytojas, pliušinius žvėriukus ir daugelį kitų dalykų. Taigi atsisėskite tiesiai, prisisekite saugos diržais, uždarykit duris ir langus, nes štai atsirado ir jūsų laidos vedėjas ponas Nonvalas. Visai nebaisu? O jei iš tiesų siaučiant liūčiai ir smarkiai žaibuojant įsodintume jus į apleistą autobusą mašinų kapinėse aplinkui tykant vilkolakiams pasruvusiomis raudonomis akimis? Pabėgti nėra kur ir jūs priversti klausytis. Šiurpinantis rašytojo Nonvalo juokas ima skambėti vis garsiau, o jo pasakojamos siaubo istorijos rodosi vis tikroviškesnės... Ir galiausiai tampa... Realybe!

 

 

Schmidt A. Minusė.  Mažame ramiame miestelyje ne taip paprasta aptikti sensacijų. Ypač jei esi toks drovus ir kuklus kaip ponas Tibė. Laimei, jaunajam laikraščio žurnalistui į pagalbą ateina nepaprastoji Minusė – žavi, be galo panaši į katę panelė, kuri nukrenta tiesiog iš... medžio viršūnės!

 Ji ne tik moka murkti bei vikriai laipioti stogais, bet dar ir gali laisvai šnekėti kačių kalba. Greitai Minusė ir visas šimtas Kilendorno kačių pradeda naujienų tarnybos darbą, o ponas Tibė vos spėja spausdinti miestelį stulbinančius straipsnius. Ūsuotosios padėjėjos iššniukštinėja net slapčiausias žinias. Tačiau Kilendorne dedasi ne tik geri ir gražūs dalykai... Draugų laukia nauji išmėginimai: ar jiems pavyks kartu įveikti neteisybę ir atskleisti tiesą?

 

DiCamillo K. Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė. Tai nepaprasta, kupina išbandymų ir sudėtingų situacijų Edvardo Tiuleino kelionė. Kelionė, kuri tęsis tol, kol porcelianinėje triušio širdyje apsigyvens mergaitė, vardu Abilena, senas žvejys su žmona, benamis klajūnas ir šuo, berniukas, grojantis lūpine armonikėle ir jo sesutė. Kol širdis ims mylėti, atradusi gyvenimo grožį.

 

 

 

Leino M. Kalėdų istorija „Kalėdų istorijos“ skaitytojas nebūtinai turi būti Kalėdų aistruolis, jam netgi nebūtina tikėti Kalėdų Seneliu. Knyga skirta visiems tiems, kurie tiki artimo meile ir pasiaukojimu ištisas 365 dienas per metus. 

 

 

 

 

Vizbaraitė I. Karžygiuko istorija. Kiekvienas karžygiukas anksčiau ar vėliau turi išjoti į svarbiausią gyvenimo žygį. Net tuomet, kai kelionės tikslas kaip niekad mįslingas. Net tuomet, kai dar daugiau painiavos įneša Skarabėjus, išpranašaudamas kelionę į spygliuotą, skambančią salą, iš kurios Bagulis parsiveš nebe tai,ką rado.Ką reiškia ši pranašystė? Ar karžygiukas pasiruošęs įveikti išbandymus?

 

 

Nordgvist S. Petsonas stovyklauja. Nutrūktgalvis katinas Findusas, užsilipęs ant didelės žalios dešros, nudarda žemyn palėpės laiptais. Tačiau tai ne šiaip kokia pasenusi dešra, o tikrų tikriausias medžiaginis namas – PALAPINĖ! Palapinės kvepia NUOTYKIAIS, todėl dėdulė Petsonas ir Findusas išsiruošia stovyklauti. O kam keliauti toli? Juk netoliese esančiame ežere knibžda galybė ešerių ir klastingai plaukioja didžiausia pasaulyje lydeka. Ar pavyks Petsonui ją pagauti? O galbūt lydeka pati pasibels į dėdulės duris?

 

 

 

Nordgvist S. Sąmyšis darže. Jeigu, pavasariui atėjus, į dirvą pasėsime morkų sėklų, tai išdygs morkos. O iš kiekvienos pasodintos senos bulvės užaugs penkios ar net  dešimt naujų. Taigi iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad daržininkauti tikrai verta. Tačiau nenuoramos Finduso nedomina nei penkios, nei dešimt bulvių… Ir morkos jam neįdomu! Ką gi, dėdulė Petsonas galiausiai nusileidžia, ir Findusas pasodina… mėsos kukulį! Dabar reikia tik laistyti daržą ir laukti. „Tu gali laistyti, o aš lauksiu“, – nuolankiai sutinka Findusas. Deja… Jiems belaukiant, darže kyla sąmyšis…

 

 

Nordgvist S. Nelaimingas Petsonas. Šį kart reikalai išties rimti. Dėdulė Petsonas nenori nieko veikti, tik stebėti kažin ką nematoma tolumoje ir gailėtis savęs. Bet ruduo – laukia daug darbų, o nuotaikos nėra. Tačiau katinas Findusas jokio rudeninio liūdesio nejaučia. Jam lyg tyčia norisi dainuoti. Arba išbandyti kėdės pusiausvyrą. Tik kad vienam nesmagu. Todėl Findusas rimtai nusiteikęs pralinksminti savo geriausią draugą. O tinkamiausias būdas tai padaryti...

 

 

 

Nordgvist S. Lapių medžioklė. Kartą į dėdulės Petsono ir katinėlio Finduso kiemą užsuka kaimynas Gustavsonas, vedinas šunim už pavadėlio ir nešinas šautuvu ant peties. Jis įspėja draugus apie jų vištoms gresiantį pavojų – aplinkui slankioja lapinas. Gustavsonas ketinąs jį nušauti. Bet Findusas nė per nago juodymą nepasitiki seniais su šautuvais. Lapių nereikia medžioti. Geriau jas apgaudinėti arba taip išgąsdinti, kad dingtų noras ėsti vištas! Petsonas su Findusu ima rengtis didžiajam lapino gąsdinimo nuotykiui.

 

 

 

Gruodis

Webb Holly. Bėglė Rudutė. Sofi dažnai sutinka pagyvenusį kaimyną poną Dženkinsą, vedžiojantį labradoriukę Rudutę. Mergaitė pati svajoja laikyti tokį šuniuką. Išdykėlė Rudutė vis taikosi ištrūkti iš sodo ir pabėgti, nors žino, kad taip elgtis nedera. Vieną dieną Sofi atranda Rudutę gatvėje be šeimininko. Mergaitė mano, kad šuniukas vėl paspruko, bet šįsyk reikalas rimtas. Namie nutiko nelaimė, bet kaip Rudutei įspėti Sofi?

 

 

 

 

Astrida Lindgren. Lota moka važiuoti dviračiu. Tai linksmas ir spalvingas pasakojimas apie Lotą iš Pramuštgalvių gatvės, kuri labai labai norėjo išmokti važiuoti dviračiu. O ar išmoko? Aišku, išmoko – juk Lota tokia užsispyrėlė!.

 

 

 

 

Michael Ende. Džimis Saga ir mašinistas Lukas. Garsaus vokiečių rašytojo Michaelio Endės apysaka „Džimas Saga ir mašinistas Lukas“ pasakoja apie nuostabioje Snūderlando saloje gyvenančius mašinistą Luką, jo mažąjį draugą Džimą, lokomotyvą Emą, karalių Alfonsą Be Penkiolikos Dvyliktą ir kitus. Kai mažoje saloje visiems pasidaro per ankšta, Lukas su Džimu leidžiasi į pasaulį ieškoti sau vietos, pakeliui sutikdami pačias keisčiausias būtybes, susidurdami su netikėčiausiais pavojais ir patirdami kvapą gniaužiančių nuotykių.

 

 

 

 

Michael Ende. Džimis Saga ir pašėlęs tryliktukas. Tai antroji garsaus vokiečių rašytojo Michaelio Endės (apysaka, kuri tęsia nuotykių istoriją, prasidėjusią knygelėje „Džimas Saga ir mašinistas Lukas“. Keliaudami mašinistas Lukas, Džimas Saga ir storoji Ema patiria vis naujus nuotykius, kurie tik sustiprina jų draugystę. Jie išranda amžinąjį variklį, stoja į kovą su plėšikais, o Džimas Saga pagaliau sužino savo kilmės paslaptį.

 

 

 

 

Roald Dahl. Denis pasaulio čempionas.  Viena populiariausių anglų vaikų rašytojo Roaldo Dalio knygų, pasakojanti apie nepaprastus devynmečio berniuko nuotykius. Per dienų dienas Denis su tėčiu remontuoja automobilius ir pila pakeleivingoms mašinoms benziną. Denio vaikystė bėga be rūpesčių. Tačiau vieną dieną į kolonėlę įsipilti benzino prašmatniu „Rols Roisu“ atvažiuoja turtuolis Viktoras Heizlis. Turčius įskaudina Denį, todėl Denis su tėčiu nusprendžia atkeršyti ir netrukus iškrečia tokią kiaulystę, kokios Heizlis nė susapnuoti nebūtų galėjęs.

 

 

 

Zarr Sara. Mergaitės istorija. Vos per vieną lemtingą akimirką paauglės Dajanos Lambert gyvenimas negrįžtamai pasikeičia. Jai tenka stoti į akistatą su niekaip nenutylančiais gandais ir lipinama šlykščios „mokyklos kekšės“ etikete. Nuo šiol Dajana trokšta vieno – pabėgti nuo praeities... „Kiekvienas, kada nors suklydęs ir dėl to gailėjęsis, atras save šios knygos puslapiuose. „Mergaitės istorija“ yra grožinis kūrinys, bet jis perteikia skaudžią tiesą.“

 

 

 

 

David Almond. Molinis. Pas miestelio pamišėlę Merę apgyvendintas Stivenas lipdo magiškas molio figūrėles. Paaugliui Džordžis ir Deivis ryžtasi su juo susidraugauti, kad turėtų sąjungininką kovodami su vietos baisūnu Mouldžiu ir jo gauja. Ir tada beprotiškiausi dalykai tampa tikrų tikriausia tiesa. Tik ar kas nors, išskyrus Mariją, patikės šituo Deivio pasakojimu?

 

 

 

 

Astrida Lingren. Rasmusas, Pontusas ir Tukeris. Ko vaikai naktį sėlina į į barono fon Renkeno vilą, kimšte prikimštą brangenybių? Kas pagrobė ir įkalino mylimą Rasmuso šunį Tukerį? Ar pavyks Rasmusui su Pontusu pasprukti iš apleistos Šiurpiosios sodybos? Neišskiriami klasės draugai Rasmusas ir Pontusas atskleidžia neregėtą nusikaltimą, bet yra priversti tylėti, nes vagys grasina susidoroti su Rasmuso šunimi Tukeriu. Laimė, vaikai randa išeitį, nors kiekvieną akimirką jų tyko pavojai.

 

 

 

 

Unė Kaunaitė. Sudie, rytojau. Jie nenorėjo būti vieni. Nieko naujo. „Sudie, rytojau“ – tai istorija apie jaunimą – jie ne visada randa tai, ko tikėjosi. Ne visada ir stengiasi surasti. Pagrindinė kūrinio veikėja Vytautė ieško – tikros draugystės, meilės, atsakymų į klausimus ar prasmės. Ir kaip ir visi, bijo likti viena. Šalia kitų veikėjų čia išnyra ir Vilnius, jo paslaptingi užkaboriai, žmonės ir... dvasios. Miestas keičiasi knygos puslapiuose. Taip ir stovėjo trise: Vilkė, Vytautė ir Vilnius.

 

 

 

 

Gražiausios lietuvių legendos ir padavimai. Iš neišsemiamos versmės lietuviškų legendų ir padavimų į šią knygą atrinktos ir kai kurios pačios žinomiausios, ir mažiau girdėtos. Lizdeika, Geležinis vilkas, Vilniaus įkūrimas, Jūratė ir Kastytis, Kęstučio laidotuvės. Tikriausiai kiekvienas, mažas ar didelis, žino šiuos nuostabius kūrinius. Tačiau ar žinote, kaip pasak legendos buvo pastatyta įspūdinga šventos Onos bažnyčia, iš kur kilo Utenos ir Jurbarko pavadinimas, kaip atsirado Vištyčio ežeras... Sužinokite dar daugiau stebuklingų nutikimų, kvapą gniaužiančių nuotykių, paslaptingų įvykių ir didvyriškų žygdarbių.

 

 

 

Wirtcher Moony. Plunksnuotojo drakono užkeikimas.  Serija apie mergaitę Nina. 3-oji knyga.Alchemikas mirdamas  palieka savo vaikaitei Ninai Magiškąją Visatos knygą ir darbą, kuriam paskyrė visą gyvenimą – Ksorakso planetos apsaugą. Kad apgintų  gėrio planetą nuo piktojo mago ir jo pasekėjų, vaikai nori įminti keturis paslaptis...

 

 

 

 

Hagmar Pia. Klaros svajonė.  Klara pavydžiai stebi garde risnojančius žirgus. Ir stebisi, kodėl ne visos jojikės atrodo laimingos. Jeigu tik būtų jų vietoje! Deja, mama nusuka kalbą į šalį, vos tik mergaitė užsimena apie svajonę išmokti joti. Jos neturi pinigų arkliams, nebeturi niekam po skyrybų. Kai mama praranda darbą, tenka dar labiau susiveržti. Tačiau vieną dieną mama praneša džiugią žinią: ji pradės dirbti kitame laikraštyje, išsinuomos geresnį butą... kitame mieste. Klarai teks palikti mielą kambarį, kurio tapetus galėjo pati išsirinkti, senuosius draugus, tėtį, gyvenantį su nauja šeima. Ir atrasti tai, apie ką taip ilgai svajojo – mielą, veržlų, valiūkišką ponį Sigę, kuris atveria jai kitą pasaulį, padeda susirasti naujų draugų bei pažinti save.

 

 

 

Pifo nuotykiai naujoviškai. Eiliuotus tekstus „Pifo nuotykių“ motyvais parašė poetas Juozas Nekrošius. Iiustracijos dailininko V. Sutejevo.

 

 

 

 

 

 

Gray John. Vaikai kilę iš dangaus.

Filosofijos mokslų daktaras, didelę patirtį turintis psichologas Džonas Grėjus – skaitomiausias visų laikų knygų apie vyrų ir moterų santykius autorius, šį kartą dėsto visiškai naują požiūrį į vaikų auklėjimą. Aiškina, kaip tapti teisingais, savimi pasitikinčiais tėvais ir padėti vaikams susikurti sėkmingą gyvenimą. Šių laikų pasaulis kitoks ir mūsų vaikai kitokie. Jie nebekreipia dėmesio į baime pagrįstą auklėjimą. Pozityviai ugdyti vaikus nelengva, tačiau tai gali daryti stebuklus.

 

 

 

Laurent Gounelle. Dievas visada keliauja inkognito. Įsivaizduokite – nepažįstamas žmogus išgelbsti jums gyvybę mainais už pasižadėjimą daryti viską, ko tik jis pareikalaus... jūsų paties labui. Priremtas prie sienos sutinkate ir atsiduriate keistoje padėtyje: regis, viskas ima slysti iš rankų... Jūsų gyvenimas – nebe jūsų valioje, tačiau daugeliu atžvilgių gerokai įdomesnis nei anksčiau! Vis dėlto pamažu apninka abejonės: ko iš tikrųjų siekia tas žmogus, kuris kišasi į jūsų gyvenimą? Kas jis toks? Ir kas tie paslaptingi jo aplinkos žmonės?

 

 

 

 

Laura Ingalls Wilder. Namelis prerijose. „Namelio“ knygų serija („Namelis prerijose“ – antroji jų) paremta Lauros Ingalls Wilder vaikystės prisiminimais. Knygos apie Loros šeimos gyvenimą buvo be pertraukos leidžiamos ir vis labiau populiarėjo.„Namelis prerijose“ ir šiandien yra viena skaitomiausių vaikiškų knygų, pagal kurią sukurtas tokio pat pavadinimo nepaprastai populiarus ir ilgas televizijos serialas.

 

 

 

 

Kathryn Lasky. Pelėdų karalystės sargai. Išgelbėjimas. Kiekviena pelėda garbina Pelėdų Pelėdos dvasią. Nes iš to senojo būrio kilo ypatingi paukščiai. Mes, pelėdos, savo unikalumą, sugebėjimą tyliai skraidyti, matyti tamsoje ir apsukti galvą beveik aplink paveldėjome iš senųjų protėvių. Tačiau pelėdoms, apie kurias kalbėjo Eglantina, viso šito pasirodė negana. Jos panoro sunaikinti visas kitas...

 

 

 

 

Kathryn Lasky. Pelėdų karalystės sargai. Apsiaustis. Visą laiką svajojau apie krislus, apie pelėdų visatos kontroliavimą ir išgryninimą. Svajojau, kaip užkariausiu Sent Lututę ir perimsiu savo žinion didžiuosius krislų išteklius kartu su pulkais jų ieškančių pelėdų. Paskui svajojau apie Ezilribo pagrobimą. Tačiau dabar žinau, ką reikia daryti. Privalau apsupti Didįjį medį Ūbmarių viduryje esančioje Ūbalo saloje. Didysis Ūbalo medis turi priklausyti mums!

 

 

 

Lapkritis

Gražina Karaliūnė. Emos pilis. 3-oji knyga. Atsiplėšusi nuo ją globojusio Roberto Ema drebančia širdimi leidžiasi į didžiausią gyvenimo nuotykį – kartu su vyru Jorgiu, kuris taip pat mįslingai grįžo kaip ir buvo dingęs, vyksta į paslaptingąją pilį po vandeniu. Vienas po kito krinta šydai nuo Jorgį ir jo aplinką gaubiančių paslapčių, bet Emai, kurios įsčiose spurda naujos žmonijos kartos mažylė, nė kiek ne lengviau. Kad suprastų, kodėl jie negali gyventi kaip paprasti mirtingieji, Emai tenka grįžti į labai tolimą praeitį, kai Palanga tebuvo kaimas, kai žiedas, kurį nešioja Tadas, puošė senojo žynio ranką, o išrinktieji žinojo kelią į gintarinę Jūratės pilį...

 

 

 

Harrison Lisi. Monstrų vidurinė 3. Vilką kojos gelbsti. Televizijos eteryje pasirodžius demaskuojančiam filmui „Ta, kuri gyvena šalia jūsų“, visiems PNI iškyla pavojus. Jie priversti slėptis. Volfų šeima užsidaro savo viešbutyje miško glūdumoje, bet Klodina labai trokšta pašėlusiai atšvęsti savo šešioliktąjį gimtadienį. Ar jos svajonei lemta išsipildyti? Ar atgavusi balsą Melodė sugebės pasipriešinti Bekai? Ar Frenkės ir Breto meilė atlaikys išmėginimus?

 

 

 

 

Lauren St John. Paskutinis leopardas. Martina labai laukia atostogų, kai galės paskaityti ir pajodinėti Jemiu, baltąja žirafa. Bet netikėtai paskambina senelės draugė ir šaukiasi pagalbos. Senelė, Martina ir jos draugas Benas iškeliauja į Matobo kalvas Zimbabvėje. Tai labai nuošali vieta, kurioje nepaisoma jokių įstatymų ir viskas klostosi kitaip, nei turėtų būti. Kai vaikai atskleidžia sąmokslą, su kuriuo mįslingai siejasi leopardo likimas ir dingęs Afrikos karaliaus lobis, jųdviejų draugystė patiria didžiausią išbandymą..

 

 

 

 

Fitzpatrick Becca. Tyla. Ciklo „Puolęs angelas" 3 knyga. Ar galima išgirsti tiesą tyloje? Nora Grei negali prisiminti pastarųjų penkių mėnesių. Atsipeikėjusi nuo sukrėtimo, patirto pabudus kapinėse ir išgirdus, kad buvo dingusi kelias savaites, – ir niekas nežinojo, nei kur ji, nei su kuo, – Nora mėgina grąžinti gyvenimą į įprastas vėžes. Lankyti mokyklą, linksmintis su geriausia drauge Vi ir vengti šiurpinančio naujo mamos draugo.

 

 

 

 

Anonimas. Paklausk Alisos. Nepaprastas kūrinys... Gąsdinančios tikrovės dokumentas.

Populiari, pripažinimo sulaukusi, pirmuoju asmeniu pasakojama istorija apie šiurpų paauglės nuopuolį į košmarišką kvaišalų pasaulį. Per keturiasdešimt metų ši knyga įspaudė neišdildomą žymę ištisoms jaunų skaitytojų kartoms. Nūdien tokia pat veiksminga bei savalaikė „Paklausk Alisos“ vis dar išlieka pavyzdine knyga apie narkomanijos baisumus.

 

 

 

Anderson Lauries Halse. Žiemos mergaitės. Šioje emociškai sukrečiančioje, lyriškoje knygoje populiari rašytoja Laurie Halse Anderson tyrinėja šiurpą keliantį merginos kritimą į nesulaikomą anoreksijos verpetą. Lija ir Kesė buvo geriausios draugės, žiemos mergaitės, sustingusios į šakaliukus panašiuose kūnuose. Bet dabar Kesė mirusi. Lijos mama gelbėja kitų žmonių gyvybes, tėvas užsiėmęs savais reikalais, o pamotė nieko neišmano. Balsas Lijos galvoje vis liepia toliau viską kontroliuoti, būti stipriai, liesėti greičiau, sverti mažiau. Jei ji toliau eis šiuo keliu – liesa, liesesnė, liesiausia, – galbūt pradings iš viso.

 

 

 

 

Račickas Vytautas. Vieno pavasario istorija. Žaismingas pasakojimas, autentiška kalba, dinamiškas veiksmas, humoras - esminiai šios, ne tik paauglių auditorijai adresuotos, knygos bruožai. Kūrinio centre - sumanus paauglys, jautriai reaguojantis į tėvų nesutarimus, dramatinę įtampą šeimoje.

 

 

 

 

Christine Nöstlinger. Nykštukas galvoje. Knygos „Nykštukas galvoje“ autorė Ch.  Nöstlinger už savo kūrybą yra pelniusi daugybę apdovanojimų ir yra laikoma viena iš svarbiausių figūrų šiuolaikinėje vaikų literatūroje. Jos kūrinių centre – šių laikų vaikai, todėl nestebina, jog Anos, pagrindinės knygos „Nykštukas galvoje“ veikėjos, tėvai yra išsiskyrę. Rašytoja šio fakto nedramatizuoja, priima kaip normalų dalyką ir beveik nejučia mažiesiems skaitytojams aiškina, jog gyvenime būna visaip: ir nykštukas galvoje gali apsigyventi, ir tėvai nebūtinai turi gyventi kartu, ir geriausias draugas gali būti labai pavydus, o pikčiausias klasės berniukas nebūtinai toks turi ir likti.

 

 

 

Linda Newbery. Niekada daugiau. Romano herojė Tizė, dvylikametė mergaitė, nuolat kraustosi iš vienos vietos į kitą, keičia mokyklas ir palieka draugus, nes jos mama, virėja, niekur ilgai neužsibūna. Vieną lietingą dieną jiedvi atvažiuoja į nuošalų dvarą, kuriame mama gavo virėjos darbą. Čia laukiama didelio įvykio – kalbama, kad po ilgų kelionių grįžta dvaro šeimininkai su dukrele. Visi sujudę, ruošiasi sutikti šeimininkus, o mergaitė džiūgauja, kad pagaliau turės draugę. Tačiau laikas eina, o paslaptingasis dvaro ūkvedys vis praneša, kad šeimininkai parvažiuos šiek tiek vėliau. Tizei kyla daugybė mįslingų klausimų ir ji mėgina pati rasti atsakymus. Galiausiai paaiškėja, ką reiškia mamos pažadas „čia bus kitaip“ ir ką slepia liūdni ūkvedžio žodžiai „niekada daugiau“.

 

 

 

Lesia Voronina. Superagentas 000 – tai kvapą gniaužiantis, be galo šmaikštus detektyvas, parašytas talentingos ir puikiu humoro jausmu apdovanotos ukrainiečių rašytojos Lesios Voroninos. Siaubingesnio dalyko, regis, nė sapnuoti nesusapnuotum, o bebaimis superagentas 000 Grica Mamajus tokias bylas tiria kasdien. Vidinis balsas jam sako, kad šis įvykis – nepaprastas. Gricai teks susigrumti su piktadariais, siekiančiais užvaldyti pasaulį. Specialioje slaptoje kišenėje superagentas užčiuopia ištikimąjį 38 kalibro revolverį ir jau yra pasirengęs naujam iššūkiui!

 

 

 

Eduard Uspenskij. Dėdė Fiodoras, šuo ir katinas. Pagrindinių veikėjų trijulė: berniukas dėdė Fiodoras, katinas Matroskinas ir šuo Šarikas. Iškart kyla klausimas, kodėl berniuką dėde vadina? Ogi, todėl, kad jis labai savarankiškas ir gudrus.  Antai, ketverių - išmoko skaityti, šešerių - pats sriubos išsivirti. Jiedu su katinu laiptinėje susipažino, paskui patyrė šiokių tokių nesklandumų namie ir nutarė verčiau gyventi atskirai, kaime - ten niekas nedraudžia gyvūnėlių (o ypač visokių kačių) namo parsivesti.

 

 

 

Aurelija Umbrasienė. Murmeklis ir Bambeklis bei kitos pasakos. Knygelė „Murmeklis ir bambeklis bei kitos pasakos“ – pasakojimai apie tikrąsias vertybes: pasiaukojimą ir draugystę, kuklumą ir dėmesį silpnesniam. Parašytos grakščiai ir paprastai, nesistengiant moralizuoti. Kalbėjimas iš širdies į vaiko širdį. Ši  knyga ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Idant šie nepamirštų svajoti ir šypsotis ir būtų atsparūs puikybės virusui, kuris toks pavojingas suaugusiesiems, kurie susižavi iliuzija, kad tas skaičių, formulių, lentelių, schemų pasaulis, kurį mes susikūrėme, žaisdami mokslinėje smėlio dėžėje, yra svarbiausias.

 

 

 

Vytautas Kandrotas. Laikrodžių istorijos. Pasaulyje laikrodžių yra įvairių: mažų ir didelių, kvadratinių ir apskritų, tikslių ir nelabai, bet tikri vargai prasideda tuomet, kai ima ir sugenda... Žadintuvas...Ajajai! Ar ne dėl to liūdi žirklės Dvynės, tyli laimingasis skėtis ir pasiklydo Tomo akiniai?! Visą tiesą sužinosite, jei perskaitysite Vytauto Kandroto knygą „Laikrodžio istorijos“. O jei dar turėsite žvitrias akeles ir šviesias galveles, visas paslaptis išsiaiškinsite ir dar daug smulkmenų iš laikrodžių gyvenimo sužinosite.

 

 

Vincė Laima. Juk pažadėjai. Tai nedidelės apimties realistinė apysaka apie atokioje saloje gyvenančią šeimą ir jos buitį. Tėvai, norėdami pabėgti nuo šiuolaikinio, vaikus esą neigiamai veikiančio gyvenimo, persikelia gyventi į salą, kurioje nėra nei kompiuterio, nei tuo labiau interneto. Vaikai mokomi pažinti gamtą, suprasti jos dėsnius.

 

 

Čukovskij Kornej. Musė - vilko pusė. Eiliuotos pasakos vaikams. Ar žinote, kokia sumaištis kilo vieną dieną, kai kačiukai ėmė kriuksėti kaip paršiukai, žvirbliukai – mūkti, o lokys – giedoti? Ar kada girdėjote istoriją apie musę ir narsuolį jos gelbėtoją uodą, apie pagrobtą saulę ar ūsuotąjį tarakoną?

 

 

 

 

Zdenėk Miler. Kurmis ir mamytė. Ei, kas čia trepsi, kas čia bilda? Tai kiškučiai žaidžia gaudynių, o jų širdelės smarkiai plaka. Ne iš nuovargio, o iš didelės meilės – nuostabiausio dalyko pasaulyje. Tik ar viskas taip paprasta? Reikės ir truputį ašaras palieti, ir gėlių priskinti, ir vestuvių vaišes suruošti. Vestuvių? Taip! Juk kiškiai savo šeimoje ims laukti mažų kiškučių. Kurmiui teks  nelengva užduotis. Jis žarstys patarimus Kiškiui Piškiui, sutuoks jį su Kiške Miške, padės vaikučiams ateitį į pasaulį ir netgi taps jų aukle.

 

 

 

Zdenėk Miler. Kurmis ir sniego senis. Kaip būtų puiku po baltutėlaitį sniegą pabėgioti, ant pilvo nučiuožti nuo kalniuko ir pasimėtyti sniego gniūžtėmis. Bet su kuo? Juk visi draugai miega. Kad nebūtų visai vienas, Kurmis nusilipdė sniego senį ir... Žiemos nuotykiai prasidėjo!

 

 

 

 

Spalis

Kęstutis Kasparavičius. Sapnų katytė

Dailininko ir rašytojo K. Kasparavičiaus paveikslėlių knyga „Sapnų Katytė“  – tai pasaka apie nuostabius sapnus, kuriuose mamos moka skraidyti, šunys kepa obuolių pyragus, o katinai kalba.

 

 

Jonas Liniauskas. Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė

„Esu parašęs daug pasakų knygų mažiesiems skaitytojams, bet manau, kad šią knygą apie bebriuką Bartą ir jo draugus voverytę Emiliją, ežiuką Petriuką ir kitus miško gyventojus teisingiau būtų vadinti pasakomis- istorijomis. Juk visi veikėjai atėjo iš tikro gyvenimo: jie draugauja, pykstasi, dirba, žaidžia ir kalbasi visai taip, kaip aš vaikystėje su savo draugais, kaip mano vaikai su savo žaidimų draugais. O Bartas apie savo nuotykius pasakoja taip, kaip moka pasakoti tiktai vaikai, - aš pats girdėjau. Perskaitęs tikrai atpažinsi savo sesutę, draugą, kaimyną, o gal ir pats save. Prie upelio pasiklausysi, kokias būtas ir nebūtas istorijas tau pasakoja vandens čiurlenimas ir paukščių balsai. O kur dar mamos bebrienės pasakojimai apie bebrų kilmę ir visos giminės gyvenimą“...

 

Nomeda Marčėnaitė. Lėlė

Nomeda Marčėnaitė – dailininkė keramikė, nuo 1990 metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. „Lėlė“ – pirmoji jos knyga vaikams. Tai istorija apie mergaitę, kuri mamai išvykus dirbti į Airiją gyvena pas savo močiutę kaime. Geriausia jos draugė – Lėlė. Knyga iliustruota autorės.
 

 

 

Vilė Vėl. Kaip mes išgarsėjome

Ši knyga apie tai, kaip vaikai mokosi pažinti pasaulį. Ji papasakos apie nuotykius ir sunkumus, apie mokyklą ir šeimą, apie draugystę, kuri ištveria visus išbandymus. Vienoje klasėje mokosi Diena ir Živilė. Jos yra dvynės. Sesutės greit susidraugauja su nauju klasės mokiniu Mykolu. Jo senelis – girininkas, todėl Mykolas pažįsta visus paukščius ir medžius. Norėdamas įrodyti, kad netuščiai didžiuojasi savo žiniomis, Mykolas prikalbina sesutes leistis į didžiąją ekspediciją. Dabar telieka sužinoti, kaip gi Diena, Živilė ir Mykolas išgarėjo.

 

 

Kristina Gudonytė.  Ida iš šešėlių sodo

Tai  trečias aktorės, dailininkės, rašytojos, režisierės Kristinos Gudonytės romanas paaugliams. Ši knyga – tai paauglės moksliukės Sofijos pasakojimas apie bendraamžę Idą, kuri netikėtai atsidūrė jų namuose ir sujaukė tvarkingą šeimos gyvenimą. Kokia ji ir kas ji, ta nenuspėjamoji Ida, spręskite jūs.


 

 

 

Renata Šerelytė. Vėjo raitelis

Paieškų tarnybos grupė išvyksta filmuoti reportažo apie Sibire gimusią paauglę Sašą, ieškančią tėvo. Ir prasideda... Televizijos komanda pakliūva į keistą aplinką, pasineria į pasąmonės košmarus. Romane nuo realių situacijų lengvai peršokama į fantastikos ir magijos pasaulį, kuriame veikia ugnies ir vandens dvasios, chtoninės būtybės. Gausu komiškų efektų ir parodijos, detektyvo intrigos.

 

 

 

Patricija Schroder. Princesė Gvendolina. Karališkasis pasirodymas

Devynerių metų princesė Gvendolina gyvena didžiulėje pilyje ir vilki puošniomis suknelėmis. Tačiau mergytei liūdna – ji neturi nei mamos, nei draugų. Tėtis karaliauja ir matuojasi vis naujus batus, o pikčiurna tetulė Gundula ne juokais gadina išdykėlei dukterėčiai gyvenimą. Kartą Gvendolinai pavyksta ištrūkti iš rūmų. Čia atsiveria nuostabus, neregėtas pasaulis. Ji susipažįsta su Varle Fridugara, Katinu Kato ir... susiranda tikrą draugę. Pasirodo, princesė nėra išlepusi mergiūkštė – ji pasiryžta išgelbėti naujosios bičiulės ponį, patekusį į didelę bėdą... Patricia Schröder (g. 1960), viena žinomiausių ir skaitomiausių knygų vaikams ir jaunimui rašytojų Vokietijoje.

 

 

Aprilynne Pike. Likimai

Likimai yra paskutinė milžiniško populiarumo susilaukusios Aprilynne Pike Sparnų serijos knyga, kuri jau spėjo užkariauti milijonų gerbėjų širdis. Kupinam nuotykių ir romantikos fėjų pasauliui šįkart iškyla mirtinas pavojus. Lorelė jau žino tiesą – Juki yra galinga ir be galo pavojinga žiemos fėja. Pasitelkusi ją ir slaptą ginklą – fėjų magijai atsparius trolius – ištremtoji rudens fėja Kli ketina užimti ir sunaikinti Avaloną. Lorelė kartu su ištikimais draugais Tameniu, Deividu ir Čelse ruošiasi stoti į lemiamą mūšį dėl fėjų karalystės. Ar jiems pavyks atremti žiauriausią Avalono puolimą? Su kuo pasiliks žmonių išauginta fėja: žemiškuoju savo draugu Deividu ar fėjų sargybiniu Tameniu? Netikėtas laiškas atkleidžia, kaip baigiasi ši nepaprasta istorija...

 

 

Michael Grant. Virusas. Ciklo „Išnykę" 4-oji knyga

Praėjo aštuoni mėnesiai nuo tos dienos, kai pranyko visi suaugusieji. Likę vieni vaikai ištvėrė alkį ir troškulį, atsispyrė Neredzos melui. Bet siaubas nesitraukia, slepiasi po išorine ramybe, trumpam nusistovėjusia Perdidou Byče. Zonos gyventojų priešai niekur neišnyksta, jie moka prisikelti. Taip mieste, skleisdamas paniką, vėl pasirodo pabaisa Dreikas. Nemiega ir Tamsybė: ji pagaliau rado kelią į mažojo Pito protą ir jį valdo, ji ant miesto užleido baisius padarus ir mirtiną virusą. Semas ir Astrida, Diana ir Keinas vis labiau abejoja, ar jiems pavyks kada nors pabėgti iš Zonos -- ar bent joje išgyventi.


 

 

Sara Shepard. Viskas tobula. Ciklo „Mielos mažos melagės" 3-oji knyga

Pensilvanijos valstijoje, Rouzvude gyvenančios keturios tobulos išvaizdos merginos toli gražu nėra tokios tobulos, kokios atrodo. Arija negali atsispirti susitikinėti su savo buvusiu vaikinu, nors tai draudžiama. Hana tuoj tuoj praras savo geriausią draugę. Emilija kraustosi iš galvos dėl paprasčiausio bučinio. O Spenserė gviešiasi stverti viską, kas priklauso jos seseriai. Kaip man sekasi. Šias mielas mažas melages pažįstu geriau, nei jos pačios save. Tačiau man labai sunku išlaikyti jų paslaptis. Geriau jau tegul jos daro tai, ką joms liepiu... priešingu atveju joms atsirūgs!


 

 

Rachel Renée Russel. Prietrankos dienoraštis 2

Antroji Nikės nuotykių knyga: dar beprotiškesnė, dar šmaikštesnė, dar geresnė.Nors tikri dienoraščiai šiandien retokai berašomi, dienoraščių knygų leidžiama tiek ir tiek. Vis dėlto jų kūrėjai (autoriai) labai išradingi, ir skaityti juos labai įdomu.Štai „Prietrankos dienoraštis“, kurį, anot jo herojės, „gali ryžtis rašyti tik absoliuti prietranka“ ir didžiausia klasės nevykėlė. Tačiau ji, Nikė Maksvel, mums kažkodėl labai patinka, o visi jos rūpesčiai, nuotykiai, santykiai su mokytojais ir draugais kelia šypseną, kartais graudulį ir užuojautą. Pasakojimo žavesys priklauso ir nuo jos draugų – Zojės, Chlojos, Brendono, ir nuo priešų – ypač bjauriosios kenkėjos, klasės gražuolės Makenzės.Knygą skaityti labai smagu dar ir dėl žavingų karikatūrų (dailininkės Nikki Russell ir Leisl Adams), dėl šmaikštaus pasakojimo, moksleiviško humoro, mielos autoironijos ir herojės savikritikos.

  

Rachel Renée Russel. Prietrankos dienoraštis 3

 

Tai trečioji „Prietrankos dienoraščio“ knyga.
Nikės mokykloje rengiamas talentų šou. Nikė nori būtinai jame dalyvauti. Pirmiausia ji nutaria suburti muzikos grupę, kurią sudaro Nikė, Chloja, Zojė, Brendonas, Violeta, Teodoras ir Markas. Grupė turėtų būti tiesiog pasaka, o ji kaip dainininkė -visus nustebinti. Bet „kelyje į žvaigždes“ kartais atsiranda kliūčių...

 Knygos autorė Rachel Renée Russell linki nebijoti paleisti ir jumyse glūdinčią Prietranką...

 

Rugsėjis

„Vilties kelionė“

Vilties Butvydienės eilėraščiai – tai moters gyvenimo kronika, kurioje atsispindi visų migrantų dalia. Tai ne tik autorės kančia ir svajonės, bet ir visos karo nusiaubtos žmonių kartos likimas. Eilėmis autorė išreiškė savo gyvenimą, tai padėjo jai iškęsti kančią, atgaivinti sielą. Eilėraščiai sugrupuoti į šešis skyrius, kuriuose pasakojama apie ilgesį namams ir toli likusiems artimiesiems, jaunystės atsiminimus, naują gyvenimą svetimoje šalyje, moters buitį, prisiminimus, taip pat linkima palaimos mirusiesiems, meldžiamasi Dievui ir Motinai Marijai. Viltis rašė sau. Popieriuje išlieti žodžiai alsuoja meile ir švelnumu, drąsa ir geranoriškumu. Skaitydami šiuos eilėraščius, tarsi žvelgsite pro jos sielos langą ir atrasite ne tik Viltį, bet ir save.

 

 

„Nevykėlio dienoraštis“

Jaunųjų skaitytojų vėl laukia smagus susitikimas su Gregu Hefliu ir jo šeima.
Artėja Kalėdos. Tai ypač sunkus metas, nes Kalėdų Senelio patikėtinis budria akimi stebi Grego elgesį ir viską perduoda į Šiaurę. Grego nuotaika dar labiau sugenda, kai jis patenka į rimtą bėdą – nieko blogo nenorėdamas išterlioja mokyklos sieną ir dabar policija lipa jam ant kulnų.
Be to, netikėtai užklupusi pūga Heflių šeimą įkalina šaltuose namuose. Kas nutiko pūgos metu ir kuo viskas baigėsi, sužinosite perskaitę 6-ąją „Nevykėlio dienoraščio“ dalį „Žiemos spąstai“.

 

 

„Seserys Grim: Pasakų detektyvės“ 1 kn.

Sabrinos ir Dafnės Grim gyvenimas nebuvo pasaka. Paslaptingai dingus jų tėvams, seserys išsiunčiamos gyventi pas senelę, moterį, kuri jų žiniomis buvo mirusi. Močiutė Relda papasakojo mergaitėms, kad jos turi du garsius protėvius, Brolius Grimus. Pasirodo, kad jų pasakų knyga nėra klasikinė pasakų knyga. Iš tikrųjų tai istorinė knyga, kurioje registruojamos magiškos piktadarybės. Tad seserys turi imtis atsakomybės už šeimą ir būti pasakų detektyvėmis. Ir kokia gi pirmoji byla? Kaip važiuojant amerikietiškais kalneliais besikeičiančių įvykių eigoje jos turi sukliudyti milžinui sugriauti jų gimtąjį miestą.

 

 

„Seserys Grim: Keisti įtariamieji“ 2 kn.

Gyvendama tarp pasakų veikėjų Sabrina Grim visada turėjo būti pasirengusi netikėtumams. Akivaizdu, kad kažkas negera vyksta jos naujoje mokykloje! Suaugusieji atrodo per daug pikti, vaikai per daug mieguisti, o kūno kultūros mokytoja per daug mėgsta žaidimą „Išsisuk nuo kamuolio“. Žinoma, jos mažoji sesutė Dafnė gyvena gražiausius savo gyvenimo metus. (O kas negyventų, kai mokytoja Snieguolė, tokia gera mažiesiems!) Bet kai Sabrinos mokytojas, ponas Niurzga, randamas kyburiuojantis milžiniškame voratinklyje, net džiugioji Dafnė įsitikina, kad Feriport Lendingo pradinėje mokykloje siautėja pabaisos. Ar seserys Grim galės išsiaiškinti nusikaltimą?

 

 

„Štai ir Lola“

Lola turi tėtį – brazilą ir 80 cm ūgio tetą. O kai ji naktimis tampa įžymia dainininke Džeki Džone, tai turi ir porą milijonų fanų. Bet Lola neturi vieno dalyko – geriausios draugės, o to ji trokšta už viską labiausiai. Naujojoje Lolos mokykloje yra tik komiškoji Flo, siaubingai dvokianti žuvimi. O Analiza ateina į svečius būtent tada, kai po namus siautėja piktas kaip velnias Lolos tėtis Adomo kostiumu, mat dukra jį visai atsitiktinai užrakino vonioje. Pasidaro aišku, kad Lolai reikia permąstyti draugystės temą. Balionas nuskraidina į dangų mergaitės širdies troškimą susirasti draugę. O po keleto dienų ji jau gauna paslaptingą laišką butelyje...

 

 

2011/2012 m. m.

Balandis

Lina Žutautė. Kakė Makė ir pabėgusios ausys

Ak, ta Kakė Makė! Negirdėjo mamos, negirdėjo tėčio, nesiklausė senelės. Ir taip kasdien, mažiausiai po tris kartus! Tad nieko nuostabaus, kad vieną kartą nutiko neįtikėtinas dalykas. Kakės Makės ausys lyg susitarusios liuoktelėjo ant grindų, nustraksėjo per virtuvę, koridoriuje palenktyniavo, kuri greitesnė, ir nėrė pro laukujes duris kieman – nė neatsisukdamos! Jei smalsu, kas buvo toliau, perskaitykite knygą. Ir nepamirškite paieškoti, kurgi tos ausys slepiasi.

 

Michael Morpurgo. Karo žirgas...

Mačiau, kaip pilki kareiviai priešais mus pakėlė šautuvus, ir išgirdau mirtiną kulkosvaidžio kalenimą, o paskui staiga pajutau, kad nebeturiu raitelio... ir esu vienas eskadrono priekyje...
Nuoširdus, paprastas ir jaudinantis žirgo pasakojimas nukelia mus į tuos laikus, kai Europoje siautėjo vienas baisiausių karų – Pirmasis pasaulinis. Pasakojimo centre – berniuko ir žirgo draugystė.
Skaitydami apie žirgo nuotykius, nustebę įsitikiname, kad ir šiame pragare esama tikros draugystės (ir žirgų, ir karių), meilės, švelnumo ir kilnių poelgių – ir tarp savųjų, ir tarp priešų.
Ši knyga išversta į 22 kalbas, pagal ją sukurtas garsaus režisieriaus Steveno Spielbergo filmas.

 

Alvilė Rimaitė. Kliukliukas arba keletas istorijų, nutikusių vienam gauruočiui
Jaunos autorės knyga 5–10 metų vaikams pasakoja apie vieną tokį nepaprastą paprasto miško gyventoją – gauruotį Kliukliuką. Šis linksmas, šiek tiek storuliukas ir labai gauruotas padarėlis, gyvenantis Senajame Ąžuole, bičiuliaujasi su įvairiais miško gyventojais. Tai ir jo geriausia draugė varna Piliulė, ir Baisioji Pirties Paslaptis – vandens žiurkė Klotilda, kaimynių voverių šeimyna, mįslinga dygliakiaulių porelė bei daugelis kitų. Knygelės puslapiuose – šilta šių veikėjų draugystė, nuoširdus rūpinimasis vienas kitu bei įvairiausi nuotykiai.

 

Neringa Taparauskaitė.  Vilberforsas - didysis seklys

Vaikai atvyksta pasisvečiuoti pas giminaitę. Miestelyje įvykdomas nusikaltimas – iš viduramžių pilies dingsta vertinga moneta. Nusikaltėlis turi būti surastas, tačiau ko imtis, kai
įtarti galima kiekvieną miestelio gyventoją? Laimei, vaikams į pagalbą atskuba didysis seklys Vilberforsas.

 

 

 

Elizabeth Chandler. Artimos sielos. Ciklo „Angelo pabučiuota"3-ioji knyga.

Šį kartą Aivei teks ištverti ne vieną likimo smūgį. Pirmiausia reikia visus įtikinti, kad ji nepamišusi ir nemano atimti sau gyvybės. Tačiau diena iš dienos vis kažkas bando jai pakenkti. Gregoris... Taip galvoja Aivė, Vilas ir Betė. Niekas kitas nė nenumano, kas vyksta ir dėl ko. Staiga nuošalioje vietoje Aivė randa negyvą Eriką, o juk ėjo su juo susitikti. „Kažkas“ negailestingai skriaudžia jos katytę Elą, vonioje paberia šukių, kai mergina maudosi. Negana to, įbrolis apgaulingai ją mergina. Bet skaudžiausia, kad išdavė Vilas, ėmė dangstyti Gregorį ir paliko ją… dėl pinigų. Atrodo, mergina tuoj tuoj palūš: ar verta kovoti, jei visas pasaulis prieš ją.Vienintelis šviesos spindulėlis – angelas Tristanas. Taip taip, ji vėl pradėjo tikėti angelais. Jos mylimasis kartu su Leise padėjo įminti Gregorio mįsles. Daug ką išsprendė Eriko paliktas jai laiškelis. Ar spės Aivė iš įbrolio nagų išplėšti Filipą, ar Tristano per anksti nepasiglemš tamsa…

 

 

Michael Grant.  Melas. Ciklo „Išnykę" 3-ioji knyga.

Zonoje toliau vyksta nesuvokiami dalykai. Vieną naktį gatvėse pasirodo neseniai žuvusi ir aikštėje palaidota mergaitė. Žmonių komandos vadas Zilas padega miestelį. Gaisro dūmuose Semas išvysta žmogų, kurio labiausiai bijo, - Dreiką. Tačiau Dreikas negyvas! Semas ir Keinas jį įveikė kartu su Tamsybe – ar bent taip jie manė. Jau atrodo, kad visi kovoja su visais... Ir tada Orsėja, padedama padėjėjos Neredzos, paskleidžia gandą, esą iš Zonos galima ištrūkti. Tačiau kaip ir kokia kaina?..

 

 

 

Paulius Juodišius. Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama

Vieną dieną nei iš šio, nei iš to atsirado paslaptinga šalis Bumbambilija. Visiškai nauja, žemėlapiuose nepažymėta šalis. Su daugybe mažų čiabuvių ir be prezidento.
Atvykusiam į šalį seniūnui Lipotapui bumbambilų gyvenimas atrodo be galo keistas. Gyventojai mezga svajonių pasaulius, švenčia išgalvotas šventes, keliauja sapnais, kepa tortanamius, be progos dainuoja ir daug juokiasi. Ir visas šias keistenybes krečia labai nuoširdžiai.
Tad rimtasis Lipotapas nutaria išmokyti bumbambilus teisingai gyventi. Surašo įstatymus ir imasi juos vykdyti.
Štai tada ir prasideda lipotapiški Bumbambilijos nuotykiai...

 

Jujja Wieslander. Mamulė Mū ir Varna

Šiandien apie karvės ir varnos kvailystes vaikai skaito ne tik Lietuvoje, bet ir tolimojoje Indijoje. O gal net ir Kinijoje... „Mamulė Mū čiuožinėja nuo čiuožyklos“ – tai jau penktoji serijos knyga, kurioje Mamulė Mū vėl užsigeis neįmanomo, o varna piktai bambės jai už nugaros. Bet kas gi jų nepažįsta: viena tikrai padarys ką sumaniusi, o antra ir vėl nenorom su viskuo sutiks.

 

 

Sara Shepard Merginos be ydų

Tai antroji ciklo „Mielos mažos melagės“ dalis. Ši knyga tokia pat įtraukianti, žavi, intriguojančiai paslaptinga kaip ir pirmoji... O gal net ir labiau?..Spenserė įsivėlusi į painius santykius su sesers vaikinu. Arija liūdi atstumta anglų kalbos mokytojo. O Emilijai tenka slėpti didžiulį potraukį savo naujajai draugei Majai... Hanos užsispyrimas nepriekaištingai atrodyti tampa beveik maniakiškas. Ir draugių bendra paslaptis yra tokia baisi ir skandalinga, kad išaiškėjusi be jokios abejonės sugriautų jų visų gyvenimus amžiams. Paslaptingasis E savo žinutėmis tiesiog varo iš proto...

 

 

Vytautas Račickas. Paukšteliui šalta

 Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri gyvena su močiute ir laukia parvažiuojančių tėvų.

 

 

 

Luis Sepúlveda. Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti

Sutikite, kad nelengva perėti žuvėdros kiaušinį, globoti išsiritusį mažylį, tuo labiau – išmokyti jį skraidyti! Ypač, kai esi didelis, juodas ir storas katinas, mėgstantis gulėti balkone ir šildytis saulėje...Šios knygelės autorius, rašytojas ir keliautojas Luisas Sepulveda žaismingai, poetiškai pasakoja apie katino ir žuvėdros draugystę, apie troškimą ir baimę būti savimi.
– Dėl daugelio dalykų gyvenime būsi laiminga... Vienas jų yra vanduo, kitas – vėjas, o trečias – tai saulė, – ištarė katinas Zorbas mažai žuvėdrai, bijančiai išskleisti sparnus.
Kaipgi išmokti skraidyti, kai tavo mama – katinas Zorbas?!Skaitytoją juokins ir graudins Hamburgo katinų gauja, globojanti žuvėdriuką, stebins nesėkmingos skraidymo pamokos pagal... Leonardo da Vinčio brėžinius. Bet galiausiai žuvėdra pajus lietų, giliai įkvėps ir...

 

Saulius Žukas. Naujokė

„Aš – Mija Marija. Nuo rudens būsiu naujokė 2B klasėje. Šiek tiek nedrąsu, bet, tikiuosi, greit susirasiu draugų.“ Kaip Mijai Marijai sekėsi naujoje klasėje? Kodėl vaikai bandė iš jos šaipytis? Kas galiausiai tapo geriausiais mergaitės draugais?Nedidelės apimties, spalvingai iliustruotos lietuvių autorių knygelės, sudarančios seriją „Ką skaitai?“, specialiai sukurtos 7–11 metų vaikams. Jos padės ugdyti ir tobulinti pradinukų skaitymo įgūdžius, kaskart sudomins nauja aktualia tema.

 

Beverly Cleary. Įkyrėlė Ramona

 Ramona labai nori į mokyklą, kur eina visi dideli vaikai. Bet ten jos kasdien laukia nauji iššūkiai ir nuotykiai. Vieni smagūs, kiti – nelabai. Kaip tada, kai užsigeidi timptelėti bengbengines Siuzanos garbanas arba išmėginti raudonuosius guminius batus purvyne... Kodėl niekas nesupranta, kaip sunku būti jauniausia šeimoje? Ir kaip norisi, kad tave mylėtų tokią, kokia esi – išdykusią, nenuoramą, be vieno danties!

 

 

Renata Šerelytė. Krakatukai kosmose

Ko reikia, kad Raudono Molio trobelė su visais savo gyventojais ir uogienės atsargomis rūsyje išskristų į kosmosą? „Mokslinių faktų“, – sakytų pilkasis žmogelis triušio ausimis. „Vaizduotės!“ – pridurtų Birbindonas. „Ir, aišku, šveikoš nuovokoš!“ – pasakytų Buntė Esmeralda. O koks gi tas kosmosas – ar toks, kokį esame pratę įsivaizduoti, ar pranokstantis mūsų vaizduotę, – sužinosite, perskaitę šią knygą. Pridursiu tik tiek – aš tikiu, kad planetų ir žvaigždynų dvasios egzistuoja...

 

 

C. S. Lewis. Sidabrinis krėslas

Princas nelaisvėje – šaliai gresia mirtinas pavojus. NARNIJA... šalis, kur kelia galvą milžinai... kur patsai blogis audžia užkeikimą... kur valdo apžavai.Narnijai vėl gresia didžiulis pavojus. Karalius Kaspianas paseno, o jo vienintelis sūnus, princas Rilianas, pagrobtas ir dingęs. Kas bandė jo ieškoti, gyvas nebegrįžo.Iš mūsų pasaulio, iš moksleivių nekenčiamos eksperimentinės mokyklos, Aslanas pašaukia Eustacijų ir jo draugę Džilę. Gavę iš liūto nurodymus, vaikai, lydimi liūnarangio Balaniūros, iškeliauja į gilius požemius. Ten piktų apžavų nelaisvėje kenčia ne tik princas, bet ir daugybė žeminių – raganos vergų. Draugai supranta tik viena – blogiui nevalia pasiduoti...

 

 

Didžioji rusų pasakų ir bylinų knyga

Šioje knygoje surinktos žinomiausios rusų liaudies pasakos ir bylinos (istoriniai epai). Tai pasakos apie karalaitį Ivaną ir pilkąjį vilką, Mašą ir mešką, Jūrų karalių ir Vasilisą Išmintingąją bei kitus pasakų herojus, kurie kovoja su blogiu ir jį nugali. O bylinose Jūs susitiksite su Alioša Popovičiumi, Ilja Muromecu, Dobrynia Nikitičiumi ir kitais bebaimiais karžygiais, apie kurių žygius pasakojama jau keli šimtmečiai.

 

Gruodis

„Sidabrinis pelekas“ – tai pirmoji Charlie Higson serijos „Jaunasis Bondas“ knyga, pradedanti paslaptingus ir įspūdingus Džeimso Bondo nuotykius. Vos tik atvyksta mokytis į Itoną, Džeimsas Bondas įgyja priešą. Berniukų nesantaika, prasidėjusi mokyklos sporto aikštelėje, persikelia prie nuošalaus Sidabrinio peleko ežero. O šiame ežere glūdi akylai saugoma šiurpi paslaptis...

 

 

 

Mano numeris ketvirtas

Mūsų buvo devyni. Mes atrodome kaip jūs. Kalbame kaip jūs. Gyvename tarp jūsų. Bet nesame tokie, kaip jūs. Sugebame tai, apie ką jums tik pasvajoti. Turime galių, apie kokias galite tik sapnuoti. Mes stipresni ir greitesni nei kas nors, ką esate matę. Mes kaip kino ar komiksų herojai, kuriuos garbinate, tiktai tikri.
Mes planuojame užaugti, tobulėti, sustiprėti ir susivieniję juos nugalėti. Bet jie aptiko mus ir pradėjo medžioti pirmi. Dabar mes visi bėgame. Slapstomės šešėliuose, ten, kur niekam neužkliūtume, stengiamės pritapti. Gyvename tarp jūsų jums nežinant.Bet jie tai žino. Jie sučiupo numerį Pirmą Malaizijoje.Ir Antrą Anglijoje.Trečią aptiko Kenijoje.Visus juos nužudė.
Mano numeris Ketvirtas.Esu kitas.

 

Šešių galia. Pittacus Lore

Mano vardas Marina. Tarsi kilusi iš jūros. Bet iš pradžių buvau žinoma tik kaip Septintasis Numeris. Buvau viena iš devynių išgyvenusių gardų, atvykusių iš Lorieno planetos. Šios planetos likimas buvo ir tebėra mūsų rankose. Rankose tų, kurie nežuvome. Rankose tų, kurie tebesame gyvi. Mūsų liko tik šeši. Šeši mūsiškiai prieš mogadorų armiją, kurią sudaro neaišku kiek karių. Ir nėra jokios galimybės sužinoti, kaip galėtume rasti vienas kitą. Mes esame vienintelė viltis. Mūsų galia slypi mumyse. Šešių galia. Mums lemta slapstytis. Ar ilgai?

 

 

Jenny Downham knyga „Kol dar gyva“ pasakoja apie mergaitę, sergančią sunkia liga. Tesai tik šešiolika, ir ji žino, kad greitai mirs... Laiko nedaug, o dar šitiek nepatirta! Tad Tesa sudaro sąrašą dalykų, kuriuos norėtų nuveikti prieš mirdama. Tačiau pasirodo, kad gauti viską, ko trokšti, nėra paprasta. O išsipildžiusi svajonė dažnai nuvilia, kuomet pamatai, kad viskas ne taip kaip tikėjaisi. Kartais svarbiausi dalykai pasirodo tie, kuriuos manei esant nevertus dėmesio.Kad ir koks niūrus atrodytų siužetas, Jenny Downham romanas „Kol dar gyva“ kupinas vilties ir gyvenimo džiaugsmo. Kuomet žinai, kad ateities nebus, paprasti kasdieniai dalykai tampa nuostabūs ir vertingi. Visuomet per daug tikimės iš rytojaus ir nemokame džiaugtis tuo, ką turime dabar. Gyvenimas yra pats nuostabiausias šią akimirką, nes rytojaus gali ir nebūti...

 

 

Michael Grant knyga „Išnykę" - tai stingantis pasaulis be taisyklių.

Knygoje „Išnykę" pasakojama  apie tai, kaip mažame Kalifornijos pakrantės miestelyje staiga nutinka neįtikėtinas dalykas: išnyksta visi žmonės, vyresni nei 14 metų! Kyla didelė panika, visi sutrikę, siaučia badas, sumaištis ir tokioje suirutėje privalai  daryti viską, ką gali, kad išgyventum.

 

 

 

„Alkis“ – tai jau antroji Michael Grant ciklo Išnykę knyga! Nuo dienos, kada išnyko visi, vyresni nei 14 metų, gyventojai, o likusieji vaikai pasiliko įkalinti Zonoje, praėjo trys mėnesiai.Į miestelį atsėlina badas, tačiau visus kamuojantis alkis nepriverčia ieškoti išeities. Vis daugiau vaikų įgyja antgamtiškų galių, ir tai galutinai supriešina mutantus ir normalus. Kiekvienas gyvena kovodamas už save.Negana to, miestelyje dingsta elektra. O kalnuose pabunda...

 

 

 

Isabel Abedi romanas „Lučianas" pasakoja apie keistą dviejų jaunuolių - Rebekos ir Lučiano - draugystę. Šešiolikmetė Rebeka - laiminga, gyvenimu besidžiaugianti paauglė. Nors jos tėvai išsiskyrę, mergaitė jaučia abiejų tėvų šilumą ir globą, turi patikimų draugų, rodos, nieko daugiau nestinga...

 

 

 

 

Kerstin Gier romanas „Safyrė“ – tai antroji ciklo Meilė keliauja laiku knyga. Šešiolikmetė Gvedolina neseniai sužinojo apie savo gebėjimą keliauti laiku. Tik kažin, ar meilė Gideonui ir kelionė į praeitį suderinami dalykai... Juk jaunuoliai ir be to turi didelių rūpesčių, pavyzdžiui, kaip išgelbėti pasaulį arba... išmokti šokti menuetą. Taip taip, tiek viena, tiek kita yra gana sudėtinga! O ir Gideonas ima elgtis lyg koks keistuolis, tad Gvendolina tiesiog negali leisti hormonams įsisiautėti. Nes taip meilei, keliaujančiai laiku, gresia katastrofa!Kerstin Gier romane „Rubinė“ prasidėjusi intriguojanti, paslapčių kupina istorija tęsiasi antrojoje ciklo Meilė keliauja laiku dalyje „Safyrė“.

 

 

Ypatingi – tai trečioji intriguojančio Scott Westerfeld knygų ciklo dalis. Talei niekada netrūko išskirtinumo, tačiau paskutinė operacija ją pavertė išties ypatinga. Dabar Talė gąsdinamai graži, pavojingai stipri, žaibiškai greita – ji tapo tuo, ko anksčiau pati bijojo: ypatingąja, kurios užduotis – kontroliuoti bjaurius ir gražius.
Kai dūmiečiai pasirodo mieste ir ima skleisti pavojingas idėjas, Talė gauna progą įrodyti savo lojalumą Miestui. Jai tenka užduotis surasti dūmiečių slaptavietę ir juos sunaikinti. Mergina priima šį iššūkį kupina ryžto, bet kelionėje per laukinius tyrus jos laukia daug netikėtumų. Be to, atgyja prisiminimai. Juk prieš tapdama ypatingąja Talė pati buvo dūmietė.

 

 

Elizabeth Chandler romanas „Meilės galia“ – tai jautri, romantiška, paslapties persmelkta istorija, kurią, jokios abejonės, norėtum patirti ir tu. Netekusi mylimojo Tristano Aivė jaučiasi palūžusi ir netekusi viso pasaulio. Reikia gyventi toliau, tačiau tvirčiau atsistoti ant kojų vis trukdo broliuko Filipo kalbos apie šalimais švytinčius angelus, Betės rašliavos tarsi anapusinio pasaulio įspėjimai.

 

 

 

„Dabar ir visados“ – tai trečioji garsiosios Maggie Stiefvater serijos Virpėjimas dalis. Semas dėl Greisės padarytų bet ką. Bet ar vienas vaikinas ir viena meilė iš tiesų gali pakeisti priešišką, plėšrų pasaulį? Netrukus vieną tyrą akimirką susidurs praeitis, dabartis ir ateitis – tą akimirką bus sprendžiama, mirti ar gyventi, atsisveikinti ar likti amžiams.

 

 

 

Gražina Karaliūnė „Emos sala“
Romanas pasakoja apie jauną merginą Emą. Niekada nemačiusi tėvo ir palikta į Airiją išvykusios motinos ji gyvena su skurdžiai besiverčiančia teta. Neišgalėjusi susimokėti už mokslus mergina buvo priversta mesti studijas ir susirasti darbą. Iškentusi pusmetį nesėkmingų darbo paieškų ir atvirų pasityčiojimų ji pagaliau randa išsvajotąjį darbą. Mergina tampa paslaptingo gražuolio Jorgio sūnaus aukle. Darbo vieta – didingas, ežero pakrantėje stūksantis dvaras, gaubiamas ne tik nuolat tvyrančio magiškai tiršto rūko, bet ir tamsių paslapčių bei klampių intrigų, apversiančių Emos gyvenimą aukštyn kojomis.

 

 

Gražina Karaliūnė „Emos jūra“

Pristatome lietuvių autorės, pasirašančios Gražinos Karaliūnės slapyvardžiu, intriguojantį mistinį romaną, knygos "Emos sala" 2 dalį - "Emos jūra". Kam patiko pirmoji knygos dalis, patiks ir antroji, o trečioji dalis turėtų pasirodyti kitą pavasarį. Praeitis sugrįžta... Su dar didesne paslaptimi.

 

 

 

Sara Shepard knyga „Mielos mažos melagės“ pasakoja intrigų ir paslapčių kupiną paauglių mergaičių draugystės istoriją. Prabangiame Rouzvudo miestelyje Elison yra pati šauniausia septintokų elito mergaitė. Arija, Hana, Spencerė ir Emilija varžosi dėl jos dėmesio, be to, visos jos turi baisių paslapčių, apie kurias žino tik Elison. Taigi kuomet po vieno vakarėlio Elison paslaptingai dingsta, mergaitėms, nors ir sielvartaujančioms, šiek tiek palengvėja... Jums pristatome pačią pirmąją Sara Shepard romanų ciklo „Mielos mažos melagės“  dalį. Knygoje atskleidžiami tikri gyvenimiški charakteriai, o paliestos aktualijos labai artimos kiekvienam šiuolaikiniam paaugliui. Istorija tokia paslaptinga ir intriguojanti, kad negalėsite atsitraukti!

 

 

Sarah Dessen knyga „Nakties klajūnai“ atskleidžia paauglės mergaitės Oiden džiaugsmų ir rūpesčių kupiną vienos vasaros nuotykį.

Sarah Dessen knyga „Nakties klajūnai“ puikiai atskleidžia charakterius, problemas, kurias dažnai išgyvename paauglystėje. Nejučia knygos herojai tampa tavo draugais, tavo labai artimais draugais, tampa – tavimi. Nes jų bėdos tokios panašios į tavo, jų jausmai tokie artimi taviesiems. Jų džiaugsmai tokie, kokius norėtum išgyventi tu. Tad nesvarstyk, čiupk knygą „Nakties klajūnai“ ir patirk viską pats!

 

 

Rebecca Stead romano „Kai surasi mane“ pagrindiniai herojai  Miranda ir jos geriausias draugas Selas jau žino, kaip elgtis artimiausiose Niujorko gatvėse. Žino, kur saugu užeiti, pavyzdžiui, į vietinę bakalėjos krautuvę, taip pat žino, ko vengti. Kad ir pamišėlio ant kampo.Bet prasideda nenumatyti dalykai...Nuostabaus romano veiksmas vyksta realiame pasaulyje, bet jo ašis – fantastiškas galvosūkis. „Kai surasi mane“ – originalus, talentingas ir gilus kūrinys. Ši knyga apdovanota Niūberio medaliu.

 

 

 

Ketvirtojoje Alyson Noel ciklo Nemirtingieji  knygoje „Tamsioji liepsna“ Evei vėl tenka kovoti dėl išlikimo savimi, grumtis už savo kūną, sielą ir amžiną meilę.

P. C. Cast ir Stephenie Meyer gerbėjams tikrai patiks šis puikus trileris apie ypatingomis galiomis apdovanotus paauglius.

 

 

 

Cate Tiernan. „Nemirtinga mylimoji“– tai pirmoji knyga iš kvapą gniaužiančios trilogijos apie šimtmečius ištvėrusią nemirtingą meilę.

Yra žmonių tarp mūsų, kurie gyvena amžinai. Jie – nemirtingieji. Aišku, juos galima nužudyti, bet tai nelengva. Iki šešiolikos jie auga normaliai, o vėliau branda sulėtėja. Nastalija yra viena tokių...

 

 

 

„Aistringieji” – tai knygų  „Puolusieji” ir  „Kenčiantieji” tęsinys, kurį parašė Lauren Kate, amerikiečių rašytoja. Naujoji L. Kate knyga nepraranda mistiškumo, paslapties. Autorė dar kartą įrodo, jog sugeba išlaikyti prikaustančią intrigą ir pateikti neįtikėtiną pabaigą. Čia tęsiama neįtikėtina meilės istorija, kurioje vienas pagrindinių veiksnių – mirtis. Liusės mirtis. Ji taip myli savo puolusį angelą Danielį, kad yra pasiryžusi mirti ir vėl atgimti tam, kad susirastų ir pamiltų jį iš naujo.

 

 

 

„Absoliučiai tikras pusės etato indėno dienoraštis“ – tai pusiau biografinė Sherman Alexie knyga.

Pagrindinis romano herojus Arnoldas Spiritas, dar vadinamas Jaunėliu, yra vidurinės mokyklos mokinys, kartais piešiantis komiksus. Arnoldas gyvena Spokanio indėnų rezervate. Matematikos mokytojo paragintas vaikinas pradeda lankyti baltųjų mokyklą, esančią gretimame miestelyje, tikėdamasis, kad taip susikurs geresnį gyvenimą. Tačiau gentainiai Arnoldą pasmerkia kaip išdaviką, jį ima persekioti įvairios nelaimės, tačiau vaikinas nepasiduoda ir atranda savyje jėgų, kurių net nemanė turįs...

 

 

„Monstrų vidurinė“ – tai pirmoji tokio paties pavadinimo Lisi Harrison knygų ciklo dalis.

Būti tokiam kaip visi – nebemadinga.

Sveiki atvykę į monstrų vidurinę. Čia trūkumais žavimasi.

Meilė, paauglių ir suaugusių monstrų problemos ir nuotykiai knygoje „Monstrų vidurinė“. Ši knyga patiks visiems, kam patinka vampyrai, nemirtingieji, vilkolakiai ir panašūs personažai, ir tiems, kas nori kibirkščiuoti.

 

„Šalčio dvelksmas“ – antroji Richelle Mead serijos Vampyrų akademija knyga.

Morojų princesė, mirtingoji vampyrė, Lisa Dragomir apdovanota ypatingu gebėjimu valdyti dvasios elementą. Geriausia Lisos draugė  Rouz Hetavėj yra dampyrė, kurios gyslomis teka ir žmogaus, ir vampyro kraujas. Kadangi Lisa yra mirtinga, Rouz tenka ją nuolat saugoti nuo nemirtingųjų strigojų, pačių žiauriausių vampyrų. Jie pasiryžę bet kam, kad Lisa taptų viena jų...

 

 

Trečiojoje Richelle Mead Vampyrų akademijos knygoje „Šešėlio pabučiuota“ sutinkame mums jau gerai pažįstamus herojus ir sulaikę kvapą toliau stebime jų likimus...

Šiurpių smulkmenų nebijantys paaugliai pernakt praris šią vampyrų istoriją ir nekantriai lauks tęsinio. Autorė audžia kraują stingdančios paslapties voratinklį, kurio išnarplioti nepavyktų net sumaniausiems detektyvams... Ši knyga tikrai turės pasisekimą.

 

 

Cressida Cowell. „Kaip kalbėtis su slibinais“. Ypač įdomi ir linksma knygelė jau paaugusiems aštuonmečiams ir panašaus amžiaus vaikams. Skirta berniukams, bet labai tiks ir drąsioms lietuvėms mergaitėms, kurios dažnai būna net didesnės padaužos.

Vikingas Siaubūnas Žagsulys III, iškiliausias kada nors gyvenęs Vikingų Didvyris, puikiai valdė kardą ir galėjo kalbėtis su slibinais.Tačiau Žagsulio prisiminimuose grįžtama į tuos laikus, kai jis buvo tik paprastas berniukas, visai nepanašus į Didvyrį. Šioje trečiojoje dalyje Žagsulį pagrobia romėnai, o pirmą kartą gladiatorių arenoje pasirodęs vikingas įbaugina visus susirinkusiuosius...

 

 

Maria Gripe. „Nepaprasta Agnesės Sesilijos istorija“

Ši knyga yra kažkuo ypatinga… Kuo? Veikiausiai savo lengvu paslapties šydu ir tuo, jog pagrindinei knygos veikėjai Norai atradus paslaptį ir bandant ją išsiaiškinti, pati buvau nebyliai pakviesta mįslę narplioti drauge su ja… Manau, jog nė vienas skaitytojas buvo, yra ir bus įtrauktas į tas nepaprastas atsakymų paieškas. 

 

 

 

„Kalėdų senelio staigmena“ – jau penktąją garsiojo švedų rašytojo ir iliustruotojo Sveno Nordqvisto knygą apie neišskiriamuosius Petsoną ir Findusą. Nors „Kalėdų senelio staigmena“ dvelkia šventės jaukumu ir jauduliu, ji, be abejo, nėra tik apie Kalėdas. Tai savito humoro, ypatingos šiaurietiškos dvasios ir absurdo blyksnių prisodrintas pasakojimas apie draugystę, rūpestį ir neapsakomą džiaugsmą suteikti laimės savo artimam. Ir ne mažiau svarbu, kad knyga įkvepia suaugusiuosius įgyvendinti pačius fantastiškiausius jų mažųjų findusų troškimus, o mažiesiems patvirtina, kad stebuklai tikrai nutinka.

 

 

 

Vokiečių autorius Knister knygoje „Joko. Mano keistasis draugas“ pasakoja mažiesiems skaitytojams šmaikščią, nuotykių kupiną ir lig pačių širdies gelmių jaudinančią draugystės istoriją.

Vienuolikmetė Pija labai liūdi netekusi tėvelio ir nenori nieko matyti. Jos negali pralinksminti net draugas Lukas. Tačiau paskui pasirodo jis – Joko, ječių vaikas, mažas gauruotas padaras, kuris gardžiai kerta iš šaldiklio ištrauktą maistą, gali tapti nematomas ir taip skelia roką, kad net jo gauruotos ausys šokinėja. Ir jam gresia pavojus būti iškimštam. Pija imasi gelbėti mažąjį draugą, padariusį jos gyvenimą šviesesnį.

 

 

Paul Maar. „Savaitėje tik šeštadieniai“.Viso pasaulio vaikus apkeliavusi ir jų numylėtine tapusi populiaraus vokiečių rašytojo ir iliustruotojo knyga apie tai, kaip nepaprastas šeštadienio nuotykis aukštyn kojom gali apversti gyvenimą. Tai juokinga, trykštanti sąmoju, kupina žodžių žaismo istorija. Knyga suteiks daug džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.

 

 

 

Lauren St John. „Delfinų daina“. Tai nuotykių knyga apie Martiną, jodinėjančią Afrikoje ant baltosios žirafos ir turinčią stebuklingą dovaną bendrauti su gyvūnais ir juos gydyti. Šį kartą audra su keliais draugais mokiniais ją nubloškia nuo laivo denio į vandenyną. Vaikus išgelbsti delfinai ir nuplukdo į negyvenamą salą. O ten jau vaikams tenka gelbėti juos...

 

 

 

Namelio knygų serija (Namelis girioje – antroji jų) paremta Lauros Ingalls Wilder (1867–1957) vaikystės prisiminimais.  Namelis girioje pasakoja apie Loros gyvenimą prieš iškeliaujant į prerijas. Šiandien Namelio knygos yra vienos labiausiai skaitomų vaikiškų knygų, pagal jas sukurtas nepaprastai populiarus ir ilgas televizijos serialas Namelis prerijose.

 

 

 

Beverly Cleary. Ramona ir mama.
Septynerių su puse metų Ramona jau yra pažįstama  skaitytojams. Šioje knygų apie Kvimbių šeimyną dalyje Ramonai tenka derintis prie "sunkaus amžiaus" sesės Bizės ir tėvų, kurie dirba visą darbo dieną. Ir nors joks nuotykis namuose neapsieina be jos, Ramona labiau už viską pasaulyje trokšta taikos ir ramybės. Tačiau baisiausias klausimas Ramonai - ar mama ją myli? Ar mažoji dukrelė jai reikalinga taip pat kaip vyresnioji Bizė? Juk ji nėra nei tokia protinga, nei tokia puiki pagalbininkė kaip vyresnėlė....

 

 

Ledynmetis: dinozaurų eros pradžia. Romanas vaikams. Menis, Diegas ir Sidas dar niekada nepatyrė tokio nuotykio. Kai Sidas atsiduria paslaptingame ir neregėtame požeminiame pasaulyje, jį išgelbėti ir sugrąžinti namo gali tik draugai. Tačiau įvykdyti gelbėjimo misiją nėra taip paprasta, kai ramybės neduoda globėjiška mamytė tiranozaurė, kerštingasis dinozauras ir padūkusi žebenkštis. O kur dar naujagimio besilaukianti mamutė!
Sužinokite, kas iš tiesų nutiko jūsų pamėgtiems herojams!

 

 

 

Smurfai. Romanas vaikams.

Artėja Mėlynojo mėnulio šventė – smurfiškiausia metų diena – ir visi tiesiog laukia nesulaukia linksmybių. Deja, Kerėpla smurfas žengia neatsargų žingsnį, o tada Smurfų kaimelyje didžiosios šventės išvakarėse atsiduria piktasis burtininkas Gargamelis! Smurfai stengiasi gelbėtis kaip gali.
Ar sugebės Tėtė smurfas pargabenti saviškius namo greičiau, nei Gargamelis juos pačiups? Viską sužinosite perskaitę šią nepaprastą smurfišką istoriją!

 

 

Rio. Romanas vaikams. Pagal naują filmą „Rio“ atpasakojo Lexa Hillyer. Kultinio filmo kūrėjai grįžta su nauju nuotykiu apie naminę žydrąją papūgą, vardu Žydrūnas, kuris iškeliauja į tolimą egzotišką kraštą – Rio de Žaneirą – ieškoti Pupos, paskutinės iš savo gentainių. Tačiau vos tik susitikę Rio, Žydrūnas ir Pupa pagrobiami gyvūnų kontrabandininkų grupės. Padedamas sąmojingų ir išradingų miesto paukščių Žydrūnas pabėgs nuo pagrobėjų, išmoks skraidyti ir laimingai grįš pas Lindą – geriausią savo draugę.

 

 

 

Richard ir Florence Atwater. Pono Poperio pingvinai

Ponas Poperis – paprastas vyrukas, gyvenantis niekuo neišsiskiriantį gyvenimą, kuris pasikeičia vos per vieną dieną. Ant savo namų durų slenksčio vyras randa dėžę, atkeliavusią tiesiai iš Antarktidos. Siuntinį atsiuntė Poperio tėvas. Dėžėje aptikęs pingvinų skulptūrėles vyras tik pasijuokia iš tėvo humoro jausmo, tačiau netrukus paaiškėja, kad tai visai ne skulptūrėles, o tikrų tikriausi gyvi pingvinai, besidauginantys šviesos greičiu!

 

 

Robert Luis Stevenson. Lobių sala

Nemirtinga piratų klasika.
Jaunasis Džimas Hokinsas su draugais išplaukia į Lobių salą ieškoti nuožmaus pirato kapitono Flinto paslėpto grobio. Tačiau lobio ieško ir vienakojis piratas Ilgasis Džonas Silveris bei senieji Flinto bendrai. Ar Džimui pavyks pergudrauti gobšius jūrų vilkus? Kas brangiau – drąsa, išradingumas ir ištikimybė draugams, ar krūvos aukso monetų?

 

 

Lapkritis

Kęstutis Kasparavičius „Mažoji žiema“

 Ar žinote, kad namai mieste kartais irgi nori pasimankštinti kojas? Įsivaizduokite, kad vieną dieną jie išsirausia su visais pamatais iš žemės ir nueina... pasilinksminti. Miesto Rotušė patraukia žiūrėti filmo į Kino teatrą. Deja, šis vaikosi niekaip negalinčią pasprukti nuo gerbėjų Saldumynų krautuvėlę. Net senučiukė Bažnytėlė neištveria ir nutapsena prie tvenkinio parke pasižiūrėti savo atvaizdo vandenyje...
Ir tai tik viena iš dešimties neįtikėtinų istorijų, kurių autorius Kęstutis Kasparavičius yra neprilygstamas stebintojas, neįmanomų dalykų išradėjas, nenuilstamas išminties ieškotojas. Jo padedami, štai jau keletas metų į pasaulį mokomės žvelgti kitaip – lėčiau, atidžiau, išradingiau!

 

 

Vytautas V. Landsbergis. Stebuklingas Arklio Dominyko brangakmenis (su CD)

  „Stebuklingas Arklio Dominyko brangakmenis" - trečioji Vytauto V. Landsbergio knyga apie arklį Dominyką. Tai intriguojanti detektyvinė istorija apie tai, kaip nežinia kas pavogė Dominyko mylimosios rugiagėlės amžinai šildantį brangakmenį. Kartu tai ir kupinas  graudžios ironijos pamokomas pasakojimas apie meilę, pavydą, pasiaukojimą.

 

 

Gintarė Adomaitytė Paklydusi pasaka: apie kelią, kuris kikeno ir ieškojo savo kelio: pasaka-apysaka

Ši poetiška pasaka apie vardus, kuriuos turime prisijaukinti, ir apie pravardes. Apie tuos, kurie laukia ir tikisi. Apie meilę, trapias svajones ir pirmąjį bučinį. Jo herojai jau seniai suaugę, bet vis dar nuklysta į svaigias vaikystės pievas, vis dar ieško kadaise pabėgusio savo kelio. Tereikia lyg burtažodį ištari: „Kai aš buvau mažas vaikas...“ – ir pasaka atveria savo vartus.

 

 

 

Gendrutis Morkūnas. Iš nuomšiko gyvenimo

 

„Iš nuomšiko gyvenimo“ – paskutinis Gendručio Morkūno, dukart pripažinto geriausių knygų paaugliams rašytoju, kūrinys. Ši istorija, papasakota nuomšiko, arba vaiko, kurį galima išsinuomoti, vardu – be galo tikra, parašyta neprilygstamu G. Morkūno stiliumi, šokiruojanti, kaip ir visos jo knygos, bet su laiminga pabaiga.

 

 

 

Akvilina Cicėnaitė. Mano tėtis ir kiti nesusipratimai

Antroje jaunosios autorės knygoje toliau pasakojama apie Moniką ir jos šeimą, apie pastangas surasti tėtį, kurio jai neteko pažinti. Kritišką paauglės žvilgsnį į suaugusiųjų pasaulį sušvelnina tarpais graudi ironija ir... negailestingi katės Hildos komentarai. Knyga žavi nuoširdumu, primena, jog vaikui visur ir visada norisi turėti namus. Ir šeimą, kur jaustumeisi saugus ir mylimas.

 

 

 

Spalis

„Apžavai“ yra trečioji knyga iš „Sparnų“ serijos, kuri jauną rašytoją pastatė į vieną gretą su S. Meyer ir J. K. Rowling. Nuostabaus fėjų pasaulio pakerėti skaitytojai tvirtina, kad Aprilynne Pike tobulėja su kiekviena knyga, ir nekantriai laukia ketvirtosios dalies.
Žmonių užauginta fėja Lorelė nematė Tamenio nuo praėjusių metų, kai pati paprašė jo išvykti. Nors širdį vis dar gelia prisiminus gundančių žalių akių fėjų sargybinį, ji tiki, jog pasirinko teisingai likdama su Deividu. Gyvenimas baigiamojoje klasėje srūva kaip rami upė, tačiau ta ramybė – prieš audrą. Vieną dieną klasėje pasirodo naujokai iš mokinių mainų programos. Negana to, kad jie abu žaliomis fėjų akimis, bet atkeliauja su savo paslaptimis ir kelia nepaaiškinamą nerimą Lorelei. Jeigu jai ir Avalonui iš tiesų iškilo grėsmė, ar jie bus Lorelės pusėje? Jeigu ir taip, ar jos pusė liks nugalėtoja?

 

 

 

Becca Fitzpatrick romanas „Crescendo“ – tai antroji bestselerio „Puolęs angelas“ dalis.

Noros gyvenime šiuo metu nestinga rūpesčių. Ji susidraugauja su savo angelu sargu Lopu (kuris vis tik nėra tokio jau „angeliško“ būdo), bet jaunuolių meilei atsiranda rimtų kliūčių. Lopas vis labiau tolsta nuo Noros ir ši nesupranta, ar tai daroma jos labui, ar viskas tik dėl to, kad Lopas susižavėjo  didžiausia Noros prieše Marse Milar. Negana to, Norą lanko nužudyto tėvo dvasia, ir ji pasiryžta išsiaiškinti, kas kaltas dėl tėvo mirties. Stengdamasi sužinoti, kaip viskas vyko iš tiesų, Nora vis dažniau savęs klausia, ar tėvo žūtis nesusijusi su tuo, jog ji yra nefilimė.

Noros gyvybė nuolat pavojuje, tad nesulaukusi pagalbos iš Lopo, ji imasi veikti pati. Tačiau per didelis pasitikėjimas savo angelu sargu pernelyg rizikingas. Ar Lopas to pasitikėjimo vertas? Ar tikrai jo siela švari?

 

„Gražūs“ – antroji Scott Westerfeld ciklo Bjaurūs. Gražūs. Ypatingi knyga.

Po plastinės operacijos Talė tampa gražuole. Su naujaisiais bičiuliais mergina šauniai leidžia laiką Naujųjų Gražuolių Mieste, Valentino bokšte, vykstančiame kaukių vakarėlyje. Dabar svarbiausias jos tikslas – tinkamai rengtis ir tapti sava tarp nusikaltėlių – ypatingos grupės nuotykių ieškančių gražuolių.

Po operacijos Talė ne tik tapo graži – išnyko ir visi merginos rūpesčiai. Kol...  kaukių vakarėlyje jai visai netikėtai primenama bjaurioji praeitis. Tale susižavėjęs šaunusis nusikaltėlių vadas Zeinas, bet vaikiną domina ir Talės patirtas nuotykis, kuomet ji prieš pat šešioliktąjį gimtadienį pabėgo į Dūmus. Tačiau apie šią toli užmiestyje maištautojų įkurtą gyvenvietę Talė prisimena nedaug ir ne itin noriai. Tik vakarėlyje pasirodžius ypatingiesiems agentams mergina ima prisiminti įvykius, nutikusius Dūmuose. Ji taip pat prisimena, kad gražuole tapo ne šiaip sau  – jai pavesta itin svarbi užduotis. Tačiau ar Talei pavyks ją įvykdyti? Kai Ypatingųjų aplinkybių skyrius nori jos atminties, o ypatingieji agentai – jos galvos...

Scott Westerfeld trilogija Bjaurūs. Gražūs. Ypatingi mus nukelia į ateitį, kur plastinė chirurgija, kuomet tau šešiolika, jau yra tapusi įprasta ar net privaloma grožio procedūra. Be abejo, yra žmonių, norinčių išlikti savimi, bet jiems tas neleidžiama...

 

Kenčiantieji

Atskirta nuo savo mylimojo, puolusio angelo Danielio, Liusė jaučiasi kaip pragare. Jiems prireikė amžinybės atrasti vienas kitą, dabar jis sako, jog turi pasitraukti, kad išgaudytų Atstumtuosius – nemirtinguosius, kurie siekia nužudyti Liusę. Danielis slepia mylimąją Kalifornijoje, „Pakrantės“ mokykloje, kartu su nepaprastai talentingais mokiniais nefilimais, puolusiųjų angelų ir žmonių vaikais. Mokykloje Liusė išsiaiškina, kas yra tie seniai ją lankantys šešėliai, kaip ji gali pažvelgti pro juos į ankstesnius savo gyvenimus. Bet kuo daugiau Liusė sužino, tuo labiau ima įtarti, kad Danielis ne viską jai papasakojo. Jis kažką slepia... kažką pavojinga. Jeigu Danielio nupasakota praeities versija nėra tiesa? Jeigu jai lemta būti su kažkuo kitu?..

 

Trečiojoje Suzanne Collins Bado žaidynių dalyje „Liepsnojantis įtūžis“  liepsnojanti mergaitė Ketnė Everdin išgyvena, tačiau netenka namų –  12-a apygarda  subombarduota. Geilas išsigelbėja ir išgelbsti Ketnės šeimą. Pitas patenka į Sostinės budelių nagus. Paaiškėja, kad 13-a apygarda tikrai egzistuoja. Jos gyventojai sukilėliai siekia paimti valdžią visame Paneme. Sukilimas plinta sparčiai kaip ugnis.

Nieko nenutuokiančią Ketnę sukilėliai ištraukia iš šiurpių ir negailestingų Amžiaus ketvirčio žaidynių arenos ir jai nežinant nusprendžia padaryti strazdu giesmininku - sukilimo simboliu. 13-a apygarda į pagalbą pasitelkia kitų apygardų gyventojus ir stoja atviron kovon su Sostine. Sukilėlių planai jau kruopščiai parengti, tetrūksta Ketnės, kuri kupina dvejonių...

Tad kaip baigsis šis sukilimas?  Ar Ketnė sutiks vykdyti prezidentės Koin valią? Kiek gyvybių teks dėl to paaukoti? Koks likimas laukia Panemo? Ketnė privalo nepaisyti savo jausmų. Ji tampa strazdu giesmininku, sukilimo simboliu. Ir viso to kaina be galo didelė.

 

„Tamsioji sąjunga“ – tai jau ketvirtoji L. J. Smith ciklo Vampyrės dienoraštis knyga.

Kai žūsta Elena, blogis Fels Čerčio miestelyje vėl ima siautėti. Klausas, senųjų padermės vampyras, žudo merginas ir Tailerį Smolvudą paverčia vilkolakiu. Elenos dvasios paraginti, Bonė, Metas ir Mereditė į pagalbą pasikviečia brolius Salvatores. Ar pavyks jiems nugalėti pirmapradį vampyrą, vilkolakį ir išgelbėti miestelį? Ar meilė iš tiesų yra nemirtinga?

 

 

„Muzika troliui“ – žinomos vaikų rašytojos Violetos Palčinskaitės apysaka, įkvėpta kelionės po trolių šalį Norvegiją. Drauge su autore skaitytojai ieškos paslaptingai dingusios mergaitės, išgyvens namų ilgesį, įmins keistas mįsles, kurioms nelengva surasti atsakymus...

Knygos pabaigoje – trolio Molio dovana – muzikinė kompaktinė plokštelė su užburiančiomis Edvardo Grygo pjesėmis fortepijonui.

 

 

Petsono tortas

„Findusai, ar tau gerai sekasi bulių kautynėse?“ – paklausė dėdulė Petsonas Finduso ir šis truputį sutriko…  Gal kaimynas Gustavsonas tiesą sako, kad Petsonas truputėlį kuoktelėjęs? Bet jeigu Findusas nenuvilios buliaus, dėdulė negalės sutaisyt dviračio. O be dviračio, nenuvažiuos  nusipirkti miltų, be kurių neiškeps Findusui gimtadienio blynų torto. „Vieną kitą karvę aš, žinoma, esu pabaidęs. Turbūt galėčiau išjudinti ir tą seną bulių, jei jau MIRTINAI reikia“, – atsakė Findusas. Na ir išjudino. Bet ar  istorijos pabaigoje Petsonas su Findusu valgys blynų tortą? Tai klausimas, į kurį nėra lengva atsakyti, tačiau pamėginti – tikrai verta!

 

 

Rachel Renee Russell knyga Prietrankos dienoraštis pasakoja keturiolikmetės Nikės kasdienius nuotykius. Nikė nėra labai populiari... na gerai, visai nepopuliari tarp savo bendraamžių... Tėčiui pradėjus dirbti naujame darbe, mergaitė ima lankyti privačią mokyklą. Šis pokytis turėtų Nikei suteikti daug laimės... tik ar taip iš tiesų nutiks?
Netikėtai pačiai sau Nikė ima rašyti dienoraštį, kurį pati ir iliustruoja, nes piešti ji be galo mėgsta. Dienoraštyje mergaitė atskleidžia visą savo kasdienybę. Kartais su šypsena, kartais labai rimtai rašo apie draugystę, meilę, populiarumą, santykius šeimoje.